Nepravomocné rozhodnutí

Soud osvobodil policistu, který v Praze smetl a zranil Míšu!

Krásnou Míšu srazila autem policie v Praze!
Zdroj: TV Nova
Téma:

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek osvobodil policistu, který podle obžaloby loni na podzim u pražského Masarykova nádraží srazil a vážně zranil jednadvacetiletou Míšu. Rozsudek zatím není pravomocný.

Soudkyně Helena Králová sice uznala, že policista Petr Suranovský neměl na tramvajovém pásu co dělat, ale že to k odsouzení nestačí.

 

"Ze znaleckého zkoumání z oboru dopravy a záznamu kamery vyplývá, že poškozená vkročila těsně před vozidlo, aniž by se rozhlédla. Na tramvajový pás vstoupila v době, když řidič už nemohl bezpečně zareagovat, aby se jí vyhnul, což dokládají kamerové záznamy. Obžalovaný auto strhl na stranu a zachránil jí tak vlastně život, protože zranění mohla být fatální,“ řekla podle Novinek Králová.

 

Nehoda se stala loni 29. října u tramvajové zastávky před Masarykovým nádražím v Praze krátce po druhé hodině ráno.

 

 

"Při jízdě po tramvajovém pásu, z důvodu plnění služebních úkolů, policista nedbal zvýšené opatrnosti, nepřizpůsobil rychlost jízdy a nepoužil zvláštní zvukové a světelné výstražné zařízení, v důsledku čehož došlo ke srážce s chodkyní. Mladá žena utrpěla velmi těžké zranění s dlouhou dobou léčení," uvedl dříve mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivo Mitáček.

 

Podle svědků jednadvacetiletá Míša při střetu s policejním autem urazila pravé zrcátko vozu a vysypalo se okénko u spolujezdce. Mladá žena skončila po vážné nehodě v kómatu. U soudu vypověděla, že ani skoro rok po nehodě nemůže pracovat.

 

Připomeňte si záběry z místa nehody:

 

pez TN.cz