smrt dívky

Vražda 18leté dívky u Plzně: Soud rozhodl o vazbě jejího spolužáka

Obviněný z vraždy ve Zdemyslicích u soudu - 3
Zdroj: Krimi Plzeň
Mladík u soudu, který rozhodl o jeho vazbě
Téma:

Plzeňský soud ve čtvrtek dopoledne rozhodl o vazbě pro mladíka obviněného z vraždy osmnáctileté dívky ve Zdemyslicích. Podle soudu hrozí možnost útěku a opakování trestné činnosti.

Jednání Okresního soudu Plzeň-jih začalo ve čtvrtek v jedenáct hodin dopoledne. Rozhodnutí padlo ještě před dvanáctou. Soud rozhodl o umístění osmnáctiletého mladíka do vazby ze dvou důvodu.

 

Podívejde se na záběry zpravodajského portálu Krimi-Plzeň:

 

 

"Vazba útěková byla uvalená proto, že mu hrozí vysoký trest odnětí svobody, a vazba předstižná z důvodu, aby neopakoval trestnou činnost. Všichni se v rámci vazebního zasedání vzdali práva stížnosti. Obviněný nevypovídal," řekla mluvčí soudu Petra Sochůrková.

 

 

Obviněný mladík měl dívku zavraždit v pondělí. Motivem mohla být neopětovaná láska. "Z výslechů svědků i podezřelého bylo zjištěno, že muž si svůj čin zřejmě promyslel již několik dní předem. V osudný den pak měl odpoledne vstoupit do domu za poškozenou a způsobit jí bodná i řezná poranění, kterým dívka na místě podlehla," uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová.

 

GALERIE: Policie vyšetřuje smrt ve Zdemyslicích

1
/
6
Zdroj: Krimi Plzeň
Místo činu ve Zdemyslicích - 1

 

Podle výpovědí svědku mladík dívku miloval a pronásledoval ji. Pokud soud uzná jeho vinu, hrozí mu 12 až 20 let za mřížemi.

 

Zavražděná dívka i podezřelý chlapec chodili do jedné třídy v plzeňské Obchodní akademii "On jí i dost pronásledoval, hrozně ji miloval," řekl pro zpravodajský portál Krimi-Plzeň jeden z jejich bývalých spolužáků.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

rod TN.cz