SOUD S TYRANKOU

Soud potrestá matku, která trýznila miminko. Házela s ním jako s hadrem

Filip Pultar
Filip Pultar
21.12. 2020 14:51
Téma:

Před Krajským soudem v Hradci králové stanula v pondělí 26letá žena, kterou obžaloba viní z pokusu o vraždu jejího teprve čtyřtýdenního syna. Hrozí jí až 20 let vězení, žena ale popírá úmysl miminko zabít.

Dlouhých šest dnů měla trýznit miminko matka, která podle svých slov nezvládala, když její několikatýdenní syn plakal nebo nechtěl jíst. Letos v květnu s ním několikrát velmi silně třásla, aniž by nemluvněti držela jeho hlavičku, dokonce s bezbranným tělíčkem údajně mrštila o zem v koupelně a také ho kousla do tváře.

 

Když se dítě po šesti dnech trýznění dostalo do nemocnice, museli ho lékaři opakovaně operovat, aby mu vůbec zachránili život. "Dítě mělo zlomeniny dolních končetin, hematomy po celém těle, utrpělo také krvácení do mozku," uvedla žalobkyně Lenka Faltusová.

 

 

K většině skutků popsaných v obžalobě se žena v pondělí u soudu přiznala, odmítá však, že by chtěla syna zabít. Kriminalisté ji nejprve obvinili z těžkého ublížení na zdraví, později ale kvalifikaci činu zpřísnili na pokus o vraždu. Pachatelům takových činů hrozí 15leté až 20leté vězení, nebo i výjimečný trest.

 

Zdravotníci sice trýzněnému miminku zachránili život, jeho další osud ale zřejmě nebude radostný – do života si ponese trvalé následky. Hned po operacích lékaři připouštěli možnou ztrátu sluchu, zraku a nevyloučili ani další tělesná postižení.

 

zv TN.cz