odročené jednání

Řepkovi hrozí další trest, k soudu tentokrát vůbec nedorazil

Téma:

Obvodní soud pro Prahu 6 ve čtvrtek projednával případ bývalého fotbalisty Tomáše Řepky, který čelí obžalobě ze zpronevěry. Za milion dvě stě tisíc korun měl prodat luxusní auto, aniž by ho vlastnil. Řepka k soudu nedorazil.

Bývalého kapitána pražské Sparty Řepku omluvil hned před soudním jednáním jeho obhájce. Stejně jako v říjnu tak proběhl soud v jeho nepřítomnosti. Vyslechnuti byli dva svědci. Podle výpovědi jednoho z nich - provozního pražského baru - měl dostat Řepka milion korun v igelitce od jeho známé za prodej automobilu.

 

Předávka peněz měla údajně proběhnout právě v jeho baru. Tam sepsali dokument, v němž se bývalý fotbalista zavázal vrátit ženě peníze, pokud na ni vozidlo do roka nepřevede. Podle obžaloby ale Řepka přestal se ženou komunikovat, peníze jí nevrátil a auto jí zabavili exekutoři.

 

Hlavní líčení bylo ve čtvrtek odročeno na únor, protože se čeká na spis z brněnského soudu. Ten totiž v listopadu Řepkovi uložil trest 300 hodin obecně prospěšných prací za falešné inzeráty na eskortní služby jeho bývalé přítelkyně Vlaďky Erbové.

 

 

"Ten rozsudek z Brna má vliv, protože trestný čin, pro který byl pan Řepka odsouzen v Brně, je takzvaně v souběhu tady s tímto trestným činem, to znamená, bude nutno v případě odsouzení nutno ukládat takzvaně souhrnný trest, to znamená jeden trest za oba ty trestné činy," vysvětlil státní zástupce Jan Scholle.

 

Státní zástupce dnes nechtěl prozradit, jak vysoký trest bude Řepkovi navrhovat.
 

Lucie Linhartová / klma tn.cz / TV Nova