Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Soud ho odsoudil

Měl vážně poranit Kvitovou, muže teď soudí i kvůli mučení důchodce

Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Prostějově v úterý poslal, zatím nepravomocně, na dva a půl roku do vězení Radima Žondru. Podle verdiktu dal tip trojici kompliců, která poté přepadla a oloupila muže na Blanensku. Žondra ale figuruje i v další kauze, a to v přepadení elitní české tenistky Petry Kvitové.

Radim Žondra si ve věznicích odseděl několik let za přepadávání seniorů. Soudy ho ale podmíněně v roce 2014 propustily, přesto se příliš nepoučil.

 

Podle soudu totiž v říjnu roku 2015 dal tip trojici kumpánů, která měla přepadnout, zbít, mučit a oloupit dnes šestašedesátiletého muže z Blanenska. Lupiči si poté odnesli necelých padesát tisíc korun. Žondra jakoukoliv spolupráci s trojicí lupičů odmítl, soudkyně ale jeho obhajobě neuvěřila.

 

To, že je nevinný, tvrdí Radim Žondra i v jiné kauze, a to v přepadení Petry Kvitové. Policisté jsou ale přesvědčeni, že proti němu mají dostatek důkazů.


14

GALERIE: Muž podezřelý z útoku na Petru Kvitovou

Zdroj: Profimedia

Radim Žondra - muž podezřelý z útoku na Petru Kvitovou - 3

Hodnocení:


 

 

I proto Žondra na dnešní verdikt čekal ve vazbě. I když je zatím trest – dva a půl roku za mřížemi – nepravomocný, na svobodu se jen tak nepodívá.

Petr Zapletal, sei TN.cz