anketa rutinní očkování

Soud rozhodl: Veganská matka musí očkovat syny proti své vůli

Očkování
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Očkování dětí je diskutovaným tématem po celém světě, nejvyšší soud v Anglii nyní rozhodl ve sledovaném sporu a nařídil přísně veganské matce, aby nechala naočkovat své dva syny (2,4), kteří s ní žijí a jedí pouze "přírodní" produkty.

Dva mladí kluci budou očkováni rutinními vakcínami poté, co Nejvyšší soud Spojeného království zrušil námitky jejich matky. Ta je proti klasickým lékům a žije se svými syny přísně veganským životem, uvádí portál Dailymail.

 

Jedná se o jeden z posledních případů, kdy se soud rozhodl vystoupit proti vůli rodičů v případech, kdy jde o zdraví nejen konkrétních dětí, ale také široké veřejnosti.

 

Soudce Mark Rogers se tedy rozhodl námitky zrušit a prohlásil: "Je mi líto, že bude matka považovat mé rozhodnutí za špatné, ale moje objektivní povinnost je jasná."

 

Anketa

Má mít soud možnost nařídit očkování u dětí?

Hlasovalo 599 lidí.

 

Matka před soudem uvedla, že její děti jsou zdravé a živí se pouze přírodními produkty. "Jejich těla jsou zbavena toxinů natolik, na kolik jsem schopná," sdělila matka soudu. Starší chlapec již očkování podstoupil a matka tvrdí, že následně začal trpět nekonečným kašlem a ekzémem.

 

 

S tím ale nesouhlasí otec chlapců, podle kterého matka trpí obsesí, je přehnaně ochranářská a úzkoprsá. Soudce rozhodl, že u obou chlapců proběhne rutinní očkování proti nemocem, jako jsou záškrt, dětská obrna, meningitida, spalničky, příušnice a zarděnky, jakmile dosáhnou správného věku pro vakcinaci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz