Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2019 12:45
Vražda v Bítozevsi

Horor v Bítozevsi: Za vraždu Honzy dostali 22 a 23 let vězení

Zdroj: TV Nova

Dva mladíky z Bitozevsi odsoudil ústecký krajský soud za vraždu. Tomáš Pavlis má jít do vězení na 23 let, Adam Kužel na 22 let. Rozsudek padl v pátek, zatím není pravomocný. Rozhodnuto mělo být už v prosinci, soud však byl tehdy odročen, protože se neodstavila poslední svědkyně. Ta vypovídala až v pátek, její výpovědí bylo dokazování skončeno.

Obětí Pavlise a Kužela byl devatenáctiletý Honza z Velichova u Žatce. "Šlo tam o pomstu, protože Honza byl oblíbený a jeden z vrahů byl neoblíbený, takže na něj žárlil. Byly tam nějaké pletky s financemi, ale to oni dlužili Honzovi a ještě mu rozkrádali dílnu," sdělil již dříve pro TN.cz muž, který se s obviněnými pravidelně stýkal.


Při páteční závěrečné řeči státní zástupce navrhl uznat obviněné z vraždy a jednoho z obžalovaných z vydírání. Vyjádřil pochyby o možné resocializaci obou mladíků.
Oba obžalovaní se podle něj během soudních jednání snažili účelově svalit vinu na druhého. Státní zástupce rovněž uvedl, že čin obžalovaní plánovali a že ho provedli zvlášť zavrženíhodným způsobem. Navrhl proto pro oba výjimečný trest 23 let.


Obhájci obou téměř shodně uvedli, že jejich klient jednal pod vlivem toho druhého. Poslední vyslýchaná svědkyně před soudem řekla, že jí jeden z obžalovaných o vraždě po činu řekl. Zavezl ji dokonce na místo vraždy a ukázal jí tělo. Uvedla, že o tom nikomu neřekla, protože měla strach, že se jí něco stane. Dívka vypověděla, že byla s oběma obžalovanými často v kontaktu, že byli kamarádi a s jedním z nich měla dříve vztah.

 


Brutální vražda u Bitozevsi na Lounsku se stala loni v lednu. Předcházely jí spory kvůli opravě auta. Dvojice před vraždou mladíka podle obžaloby vylákala na schůzku a násilím za použití ran baseballovou pálkou ho dostali do nákladového prostoru dodávky a odvezli za dalším mužem právě kvůli nevyřízeným záležitostem ohledně opravy vozidla.


Na domluvené místo za Žatcem přijeli jedním autem obžalovaní Kužel a Pavlis a druhým dva další muži. Ti se šli podívat do dodávky, kde spoutaný mladík ležel. Podle spisu jeden z mužů řekl útočníkům, aby ho odvezli do nemocnice nebo vyhodili někde, odkud si dojde pro pomoc. Poté muži odjeli.


Útočníci ale odvezli zraněného na odlehlé místo za Bitozevsí, kde ho vytáhli z auta a začali ho tlouct baseballovou pálkou a sekat mačetou. Tělo nechali v lese pod listím a odjeli na samoobslužnou myčku do Mostu. Příčinou smrti bylo podle znalkyně pohmoždění a otok mozku.
 

Podívejte se na reportáž televize Nova z rekonstrukce vraždy u Bitozevsi:

rod tn.cz / ČTK