u soudu

Kamioňák způsobil srážku s vlakem. Řekl, proč zůstal stát na kolejích

Jan Mareš
Jan Mareš
Aktualizováno 20:55
13.1. 2020 12:12
Téma:

Před obvodním soudem pro Prahu 10 v pondělí stanul srbský řidič kamionu, který loni v září způsobil nehodu na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi. Do tahače s kontejnerem, který zůstal stát mezi závorami, tehdy narazil vlak s více než dvěma sty cestujících. Jako zázrakem nehodu všichni přežili.

Podle obžaloby stál šofér na přejezdu skoro dvě minuty, aniž by se z něj snažil nějak dostat. Přitom na přejezdu svítila světelná signalizace, takže na přejezd neměl vůbec vjíždět. U soudu se dnes hájil tím, že po spadnutí závor podle svých slov upadl do bezvědomí. Z přejezdu prý ujet nechtěl, protože se bál postihu za poškození závor.

 

Krátce na to do kamionu, který byl plně naložený, vrazil osobní vlak, ve kterém v tu chvíli cestovalo asi 220 lidí. Náraz zaznamenal jeden z řidičů stojících u přejezdu na palubní kameru. Vlak v tu chvíli jel rychlostí devadesát kilometrů za hodinu, po nárazu vykolejil a urazil ještě 182 metrů.

 

 

"Prováděli jsme třídění osob ve vlaku, cestující byli informováni o situaci. Poškozen byl kolejový svršek a koleje," napsal na twitter krátce po zásahu mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Cestující i šofér kamionu vyvázli s lehčími zraněními, především oděrkami a tržnými ranami. Celková škoda na vlaku, kamionu i zařízení na přejezdu činí více než 63 milionů korun.

 

 

Policisté navíc zjistili, že řidič kamionu se po cestě ze Srbska do České republiky dopustil třiadvaceti přestupků. U soudu dnes řekl, že všeho lituje. Za obecné ohrožení mu hrozí až osmileté vězení.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz