Smrt kvůli kostýmu

Soud rozplétá vraždu ve sklepě. Vše začalo prodejem kostýmu čerta

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
18.5. 2020 13:55
Téma:

Městský soud v Praze začal projednávat loňskou vraždu na Pankráci. V suterénním bunkru domu se tam našlo tělo jednoho z nájemníků, obžalovaným je 25letý mladík.

Vražda, kterou v pondělí soud začal projednávat, má opravdu neobvyklé pozadí. Začít to mělo domluveným prodejem kostýmu takzvaného krampusového čerta. Tehdy 24letý Lukáš Toman měl věci dodat 68letému muži z Prahy.

 

Osudný den, 22. září, mu je na Pankrác přivezl, nestihl je ale vyrobit všechny. A protože už prý dostal zaplaceno, zákazníkovi vlastně dlužil. Muž o tom podle Tomana věděl a navrhl, aby si mladík dlužné peníze sexuálně odpracoval. Mladík měl proto přivézt i erotické pomůcky.

 

Během návštěvy ale údajně došlo k hádce, při které měl Toman sáhnout po nespecifikovaném předmětu a staršího muže jím napadnout. Podle obžaloby mu zasadil několik smrtících ran přímo do hlavy. Pak prý ze sklepa, kde schůzka probíhala, utekl a odjel domů.

 

 

Brzy nato mladíka zadržela policie. K činu se přiznal, prý všeho velmi lituje a ve vězení chce pracovat, aby pozůstalým uhradil škodu. Sám útok popisuje jako zatmění, opilý ani zdrogovaný ale nebyl. Co byla vražedná zbraň, není dodnes jasné. Podle znalce mohlo jít o nějaký palcát.

 

Trestní sazba je v tomto případě 10 až 18 let, rozsudek by podle soudkyně mohl padnout v úterý.

Související témata:
epa TN.cz