pašování heroinu

Soud s Terezou H. jde do finále. Konečně si vyslechne verdikt!

Téma:

Už ve středu by měl pákistánský soud vynést rozsudek nad 22letou Terezou H. Ta je v tamní vazbě od ledna loňského roku, poté co ji zadrželi celníci na letišti a v jejím kufru objevili téměř devět kilogramů heroinu. Za to jí hrozí i deset let za mřížemi.

Dvaadvacetiletá Tereza z Uherského Hradiště by si měla vyslechnout rozsudek v pákistánském Láhauru už zítra. Dívka podle svých slov stále věří ve spravedlnost a doufá v návrat do České republiky.

 

"Česká republika podnikne všechny nezbytné kroky k tomu, aby mohla být k výkonu trestu do České republiky předána. V současné době však mezi Českou republikou a Pákistánem není podepsána smlouva k předávání k výkonu trestu," uvedl mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Robert Řehák.

 

Tereza H. je v pákistánské vazební věznici od 10. ledna loňského roku. Od té doby stála před soudem už několikrát. Stále tvrdí, že je nevinná a o drogách v kufru neměla tušení.
Češka skončila v pákistánském vězení poté co celníci objevili v jejím kufru na letišti devět kilogramů heroinu. S těmi měla vycestovat do Spojených arabských emirátů a následně měla koupenou letenku do Irska.

 

Za pašování drog jí hrozí až desetileté vězení. Středečního hlavního líčení se zúčastní i zástupkyně českého velvyslanectví. "Velvyslanectví je s obviněnou Češkou v kontaktu od počátku případu, poskytuje jí konzulární pomoc a to v podobě kontaktu s rodinou či nabídkou zprostředkování právní pomoci," řekl Řehák.

 

 

 

Češku zastupují hned dva advokáti. Jeden z nich jí dokonce odpustil polovinu sumy, na kterou měl za své služby nárok. Jaký bude rozsudek bude jasné už ve středu. Může se ale stát, že se líčení z nějakého důvodu konat nebude. V minulosti už bylo odložené mimo jiné kvůli kriketovému turnaji nebo rozsáhlému výpadku proudu.
 

Vladimír Hoť, sei TN.cz