Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nebezpečná zásilka

Soud v Mostě evakuovali. Kvůli obálce s neznámým práškem!

Hodně rušné středeční ráno za sebou mají zaměstnanci a návštěvníci okresního soudu v Mostě. Na instituci totiž dorazila obálka, ze které se po otevření vysypal neznámý prášek. Budova tak byla preventivně evakuována.

Profesionální hasiči z Mostu do budovy okresního soudu v Moskevské ulici vyjeli krátce před devátou hodinou ráno.

 

"Zaměstnankyně soudu otevřela obálku, ve které byl podezřelý prášek. Obálku podle vnitřních směrnic uložila do pytle a do plastové nádoby," popsal mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

 

Hasiči po příjezdu na místo neznámou látk uložili do sudu a poslali na rozbor. Budova byla vyklizena, všichni přítomní lidé ji museli opustit a čekat venku.

 

 

"Hasiči dekontaminovali podatelnu. Detekce vyloučila bojovou chemickou látku. Po rozhodnutí okresního hygienika se budova vrátila do běžného režimu, evakuované osoby se vrátily do budovy," doplnil Marvan.

 

O vše už se zajímají i policisté. "Věc samozřejmě prověřujeme, ještě během dneška by měla být stanovena právní kvalifikace. Nejpravděpodobnější je obecné ohrožení," řekla TN.cz před středečním polednem mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

pez TN.cz