Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

brala antidepresiva

Sestra prý vpíchla pacientce vzduch. U soudu vše popřela

Před krajským soudem v Praze stanula ošetřovatelka z Mladoboleslavské nemocnice, která měla loni v březnu usmrtit pacientku tím, že jí píchla do žíly vzduch. Podle obžaloby byla v době činu pod vlivem antidepresiv.

Úterní líčení začalo krátce po půl deváté výpovědí dvaadvacetileté Lenky W. V ní obviněná soudci řekla, že nikoho vědomě nezabila.

 

Přitom při výslechu na policii se k činu doznala. A v den úmrtí osmaosmdesátileté pacientky se činem chlubila kamarádům prostřednictví sms zprávy, ve které napsala, že zabila ženu a že jí chtěla pomoci.

 

Teď tvrdí, že prý jen chtěla vzbudit pozornost svého milence. Policii se prý přiznala proto, že se bála, že když to neudělá, už nikdy neuvidí svého tříletého syna.

 

Podle státního zástupce měla dvaadvacetiletá žena vpíchnout pacientce vzduch do kanyly. Vyšetřována byla ve vazbě. Jedna z verzí je, že měla psychické problémy a snažila se na to upozornit. Podle jiné chtěla pacientce poskytnout úlevu od bolestí.

 

 

U soudu dnes svědčili tři svědci, včetně jedné z kolegyň Lenky W. Ta řekla, že ona i vedoucí sestra o psychických problémech obžalované věděly. Lenka W. v nemocnici pracovala od září roku 2015, ohrozit na životě měla i další dvě ženy.

 

Je obviněna z vraždy a dvou pokusů o vraždu, za což jí hrozí patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. Soud má pokračovat v úterý odpoledne, ve středu a ve čtvrtek.

kik, Jan Mareš TN.cz