Hygienická opatření

Soud v Praze zrušil opatření hygieny. Návrh podal student

Vysoká škola ekonomická v Praze
Zdroj: Profimedia
Jan Houška
Jan Houška
20.10. 2020 18:34
Téma:

Městský soud v Praze v úterý zrušil opatření, které zavedla Hygienická stanice hlavního města Prahy. Opatření nařizovalo zákaz osobní přítomnosti studentů na vysokých školách. Důvodem opatření byla epidemie koronaviru.

Z rozsudku vyplývá, že žalobu podal student, uvedl portál Česká justice. Student především namítal, že zavedená opatření postrádají zdůvodnění, proč je nutné omezit zrovna přítomnost žáků při výuce na vysokých školách, když zůstávají otevřená například obchodní centra.


"Napadené Nařízení je poměrně podrobně a konkrétně odůvodněno, pokud jde o popis zhoršující se epidemiologické situace v hl. m. Praze. Obsahuje též uvedení sledovaných cílů. Zcela v něm však chybí jakékoliv zdůvodnění, proč je vydáván právě tento konkrétní zákaz (osobní přítomnosti studentů na výuce při studiu na vysoké škole) a jak jím bude dosaženo sledovaného cíle. Námitka nepřezkoumatelnosti napadeného Nařízení je tak důvodná,“ uvedl soud.

 


Navrhovatel si také stěžoval, že se opatření dotklo jeho práva na vzdělání. Distanční výuka totiž není schopna plně nahradit výuku prezenční.


Proti opatřením se už dříve ozvala také spousta akademiků, kteří uvedli, že vysoké školy jsou schopny zavést příslušná hygienická opatření, tak aby mohla výuka řádně probíhat.


Hygienici v Praze nařídili distanční výuku už 21. září. Od 14. října došlo k nařízení distanční výuky v celé ČR. Uzavřeny jsou i vysokoškolské koleje.

 

Vlnu podpory získal žák sedmé třídy, sám šije roušky každý den. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz