Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2015 09:04
MILIONOVÝ UJAK

Soukromé univerzitě hrozí krach, rektor si koupil byty za 10 milionů!

Luboš Chaloupka
Zdroj: Mediafax

Sotva Akreditační komise rozhodla, že největší soukromé univerzitě neprodlouží oprávnění učit jeden z oborů a co víc, že jí možná sebere status vysoké školy, začal rektor univerzity Luboš Chaloupka dělat do realit. A že se činil! Koupil nemovitosti v hodnotě zhruba deset milionů korun!

Zrušení oboru speciální pedagogiky doprovázejí velké emoce. Zatímco se ale studenti bouří a demonstrují proti rozhodnutí Akreditační komise, rektor a majitel Univerzity Jana Amose Komenského má zcela jiné starosti. Neví, co si počít s majetkem, a tak místo shánění pedagogů, shání byty.

 

Chaloupka se o svém majetku nehodlá bavit, podle MfDnes ale jen do roku 2010 získal díky univerzitě téměř tři čtvrtě miliardy korun.

 

 

Chaloupka se o své peníze evidentně začal strachovat, protože deník vypátral, že už tři týdny poté, co komise oznámila svůj verdikt a začala uvažovat o sebrání statusu univerzity coby vysoké školy, podepsal rektor první smlouvu. Pořídil si byt na Žižkově za 5, 3 milionu korun. Před měsícem koupil další byt na stejném místě za téměř stejnou cenu. Zvláštní zálibu v žižkovskou lokalitu projevil už ale v roce 2006. Tehdy měl koupit vilu za 26 milionů korun, pak postupem času jako bonus přikoupil hotel Aramis za 105 milionů korun a hotel Hejtman za 66 milionů.

 

Podnikání rektorovi univerzity tedy rozhodně jde. Škola má neuvěřitelné zisky. Jen za rok 2014 si Chaloupka přišel na 370 milionů korun. Ne nadarmo se UJAKu říká "univerzita celebrit", za semestr si tu totiž zaplatíte 25 000 korun. Kromě jiného ji vystudovaly osobnosti jako manželka Karla Gotta Ivana, nebo manželka Petra Nečase Jana.
 

lud TN.cz
Reklama