Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.12. 2018 11:21

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O CYKLO BALÍČEK.

mojekolo.cz
Zdroj: oficiální zdroj

V posledních letech prošla elektrokola výrazným vývojem a zažívají velký boom.

Většina světových výrobců jízdních kol dnes nabízí širokou škálu elektrokol, a to jak horských, tak i městských. Jak ale vybrat to správné a neutratit balík za nevyhovující stroj? Poradíme vám.

1. Kde budete jezdit?

Při výběru elektrokola se zaměřte na to, kde na něm budete jezdit. Pro kratší jízdy po asfaltu je ideální městské nebo trekingové elektrokolo.

mojekolo.cz
Zdroj: oficiální zdroj

Na delší vyjížďky si mohou náročnější jezdci vybírat z krosových či horských elektrokol. Ta jsou navržena pro jízdu po zpevněných i nezpevněných stezkách, mají výkonnější motory a silnější baterie. Pro zábavu a extrémní zátěž v terénu volte horská elektrokola (full, nebo hardtail).

2. Jaký typ motoru?

Rozlišujeme dva typy motorů podle jejich umístění. Levnější modely kol mají motor v náboji zadního kola. Ty slibují solidní spolehlivost, výkon a dojezd za rozumnou cenu. Jejich ovladatelnost je však horší.
mojekolo.cz
Zdroj: oficiální zdroj

Středové motory nabízí více výhod i širší výběr. Špičkoví výrobci BOSCH, YAMAHA a SHIMANO mají ve svém portfoliu několik typů motorů podle hodnoty točivého momentu. Nejlepší se pohybují kolem 80 Nm a výše. Maximální povolený výkon je 250 W. Moderní elektrokola se středovým motorem jsou dnes v nabídce s plně integrovanou rámovou baterii.

Pro maximální radost z jízdy je důležitá plynulost spínání/vypínání asistence. Podpora motoru by měla nastupovat v poměru 1:1 se šlapáním jezdce, jedině pak je jízda intuitivní a plynulá.

Tuto důležitou vlastnost rozhodně splňují motory BOSCH, SHIMANO a novinková FAZUA.

3. Kolik investovat?

Zásadním kritériem při výběru elektrokola jsou finance. Obecně lze říci, že slušné elektrokolo pořídíte od 25 000 Kč. Opravdu kvalitní elektrokola se středovými motory startují na 50 000 Kč. Se zvyšující se cenou dostanete výkonnější motory s lepším osazením. Značky Ghost a Lapierre nabízí široký sortiment elektrokol, na štíhlých 28“, populárních 29“ i masivních 27,5+“ kolech.

mojekolo.cz
Zdroj: oficiální zdroj


4. I na baterii záleží

Baterii volte s kapacitou alespoň 500 Wh. Průměrná životnost baterií se pohybuje v rozmezí 600 až 1 000 nabíjecích cyklů. Po této době je baterie sice stále funkční, ale její kapacita klesá přibližně na polovinu původní hodnoty. Výhodou je, že baterie elektrokol nemají paměťový efekt a můžete je nabíjet i po krátké jízdě.

5. Poraďte se s odborníky

Stále tápete? Poraďte se s našimi odborníky na prodejnách MOJEKOLO. Ty najdete po celé ČR (Praha, Brno, Pardubice, Ostrava, Kobeřice, Kravaře u Opavy). Pražská prodejna v Záběhlicích je speciálkou pro elektrokola. Před samotnou koupí nového elektrokola doporučujeme absolvovat krátkou testovací jízdu pod dohledem odborníků. Seznámíte se s kolem a jeho správným ovládáním.
mojekolo.cz
Zdroj: oficiální zdroj

Elektrokola jsou a budou hitem

Elektrokola jsou nyní v plné síle a můžeme s jistotou říci, že se jim bude dařit i nadále. Faktem je, že každý, kdo vyjede ráno do práce, školy nebo na výlet na elektrokole namísto auta, dělá něco pro sebe i pro životní prostředí.
mojekolo.cz


Kompletní srovnání motorů elektrokol zde.


A nyní soutěžní otázka: 

Která z uvedených elekrokol mají plně integrovanou baterii?

1. Ghost Hybride SLAMR S4.7+ LC ; Lapierre Overvolt HT 900i
2. Lapierre Overvolt HT 900i; Ghost Hybride Lector S6.7+ LC
3. Electra Café Moto Go!; Lapierre Overvolt HT 900i 

SPRÁVNĚ ODPOVĚDĚL A VÝHERCEM SE STÁVÁ:

Jiří Novák - NYMBURK

------------------------------------------------------------------------------------

HERNÍ ŘÁD
internetové soutěže portálu TN.cz o cyklobalíček
___________________________________________________________________________________
1. Vyhlašovatelem soutěže o cyklobalíček (dále jen „Soutěž“) je společnost TV Nova s.r.o., se sídlem Praha 5, Kříženeckého nám. 1078/5, IČ: 45800456 (dále jen „TV Nova“). Spolupořadatelem Soutěže je společnost Schindler spol. s.r.o., která poskytuje cenu pro výherce Soutěže.
2. Soutěže se může za níže uvedených podmínek zúčastnit každá fyzická osoba, s výjimkou osob, které jsou v pracovně-právním či jiném obdobném právním vztahu k TV Nova a/nebo spolupořadateli Soutěže, spolupracujících přímo či nepřímo na realizaci Soutěže, a osob blízkých těmto osobám, za předpokladu, že mají přístup k relevantním informacím spojeným se Soutěží.
3. Úkolem soutěžících bude správně zodpovědět soutěžní otázku, která bude vyhlášena dne 3. 12. 2018 na internetových stránkách tn.nova.cz, a svoji odpověď zaslat e-mailem na adresu soutez@tn.cz nejpozději do 9. 12. 2018 (včetně). Do předmětu zprávy je třeba uvést heslo „CYKLOBALÍČEK“ a v textu zprávy kromě odpovědi na soutěžní otázku uvést svoje jméno, příjmení, adresu bydliště, e-mailovou adresu a telefonní kontakt. E-maily, které nebudou obsahovat tyto údaje, nebudou do Soutěže zařazeny. Kontaktní údaje výherců mohou být poskytnuty spolupořadateli Soutěže pro účely zaslání ceny.
4. Každý soutěžící může do Soutěže zaslat pouze jeden (1) e-mail s odpovědí na soutěžní otázku. Porušení tohoto pravidla je důvodem pro vyloučení soutěžícího ze Soutěže.
5. Ze všech soutěžících, kteří správně zodpovědí soutěžní otázku a jejichž e-mail obsahující požadované údaje bude na uvedenou e-mailovou adresu doručen ve stanovené lhůtě, bude po skončení Soutěže vylosován jeden (1) výherce, který získá cyklobalíček obsahující multinářadí SKS TOM 7, tričko MOJEKOLO vel. L, mikina MOJEKOLO vel. L a sportovní pytlík na záda SKS Germany.
6. Správná odpověď na soutěžní otázku a identita výherce v podobě jméno, příjmení a místo bydliště budou zveřejněny na internetových stránkách tn.nova.cz. Výsledky Soutěže jsou konečné, bez možnosti odvolání.
7. Cena bude výherci zaslána na adresu bydliště, kterou uvedl ve výherním soutěžním e-mailu, pokud si spolupořadatel Soutěže nedohodne s výhercem jiný způsob předání ceny. Cena bude zaslána pouze na adresu na území České republiky. Nepřevzatá cena propadá bez náhrady.
8. Cenu ze Soutěže není možné vymáhat právní cestou, není možné ji směnit za hotovost, ani požadovat poskytnutí jiné ceny, než byla stanovena. TV Nova si vyhrazuje právo nahradit cenu uvedenou v tomto herním řádu jinou cenou obdobného typu a odpovídající hodnoty.
9. V případě jakékoli nejasnosti nebo sporu souvisejícího se Soutěží nebo tímto herním řádem je rozhodnutí TV Nova ve všech ohledech konečným a závazným a soutěžící jsou povinni se mu podřídit. Účastí v Soutěži soutěžící potvrzují, že se seznámili se zněním tohoto herního řádu a podmínkami Soutěže.
10. TV Nova si vyhrazuje právo kontroly všech podmínek pro účast v Soutěži, dodržování pravidel Soutěže a posouzení nároku na výhru. Pokud TV Nova kdykoli v průběhu či po skončení Soutěže zjistí nebo bude mít důvodné podezření, že kterýkoli ze soutěžících nesplňuje podmínky účasti v Soutěži stanovené tímto herním řádem, a/nebo porušuje či obchází pravidla stanovená tímto herním řádem, je TV Nova oprávněna dle svého uvážení takového soutěžícího ze Soutěže bez dalšího vyloučit, a to i bez předcházejícího upozornění. Pokud bude ze Soutěže vyloučen soutěžící, který byl v souladu s tímto herním řádem určen jako výherce Soutěže, pak cenu nezíská, a pokud mu již byla cena předána, je povinen ji na výzvu TV Nova bez zbytečného odkladu vrátit.
11. TV Nova si vyhrazuje právo pravidla Soutěže a tento herní řád dle potřeby měnit, upravit nebo doplnit, včetně možnosti Soutěž prodloužit, zkrátit nebo ji ze závažných důvodů zcela odvolat, a to bez jakýchkoli nároků soutěžících vůči TV Nova a/nebo spolupořadateli Soutěže.
12. S osobními údaji soutěžících bude nakládáno v souladu a za podmínek uvedených v informacích o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné na internetové adrese: http://tv.nova.cz/gdpr.
13. Soutěž a tento herní řád se řídí právním řádem České republiky. Tento herní řád bude uveřejněn na internetových stránkách tn.nova.cz. 

 

Komerční článek