Odvolal se

Souzený strojvůdce: Díl viny přiznal, i po srážce chce řídit vlaky dál

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Aktualizováno 15.1. 2020 13:03
Téma:

Brněnský krajský soud ve středu dopoledne projednával případ strojvedoucího, který je obžalovaný z loňské srážky dvou vlaků na hlavním nádraží v Brně. Při nehodě, ke které došlo počátkem března, se zranilo 21 cestujících.

Obžalovaný strojvedoucí dostal u prvoinstančního soudu podmíněný trest a zákaz činnosti na jeden rok. Proti verdiktu se odvolal a soud teď případ posuzuje znovu. Při odjezdu z hlavního nádraží udělal podle obžaloby chybu, která vedla k čelní srážce. Se soupravou vjel na koleje, i když na návěstidle svítila stopka. Vlaky do sebe nabouraly jen malou rychlostí, ale i tak se zranilo jednadvacet cestujících.

 

Pohmožděniny utrpěli i oba strojvedoucí. Drážní inspekce na místě zjistila, že signalizace neměla žádnou závadu. Obžalovaný strojvedoucí svou vinu nepopírá, přiznává svůj díl viny, ale ospravedlňoval se, že jakmile si svůj omyl uvědomil, snažil se jednat a zmírnit následky.

 

 

Strojvedoucí čelí obžalobě z obecného ohrožení. Soud po středečním jednání případ odročil - obhajoba žádá jako jeden z důkazů finální zprávu inspekce, která ještě není vyhotovena.

 

Strojvedoucího již potrestal jeho zaměstnavatel, musel zaplatit pokutu a přišel o průkaz způsobilosti, který opravňuje k řízení lokomotivy. Znovu tak musel skládat zkoušky, aby mohl profesi strojvedoucího nadále vykonávat.

TN.cz