Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2018 17:48
krádež šperků

Spadla klec! Zloději strhávali ženám šperky, už je má policie

Zdroj: TV Nova

Policie v Ostravě dopadla partu osmi zlodějů, kteří podle nich v městské hromadné dopravě strhávali seniorkám z krku zlaté řetízky. Mezi zadrženými je i nezletilý chlapec (17). Zloděje zachytily bezpečnostní kamery, které jsou už ve většině tramvají.

Obhlédnout situaci, počkat si na správný okamžik a zaútočit. Tak postupovali zloději z Ostravy. "Většinou to bylo před zastavením na zastávce, on si to vyhlíží v té tramvaji, škubne, vyběhne, takže než ta paní zareaguje, tak vidí, dá se říct, jenom nohy," popsal kriminalista Radim Bena.

 

Osm zlodějů nezávisle na sobě za měsíc a půl okradlo dvacítku seniorek. Zřejmě si chtěli rychle přivydělat, část zlatých šperků skončila v zastavárnách.

 

"V těch letních měsících je to aktuální téma, protože ty ženy chodí více odhalené a ty řetízky jdou vidět a pro ně to je rychlá forma obživy," doplnil Bena.

 

Mluvčí policie Gabriela Holčáková proto doporučuje: "Hodnotnější šperky nevystavovat na odiv a případně reagovat na tu danou situaci."

 

 

Poslední případ se stal 30.května v Nádražní ulici na zastávce Stodolní. "Pachatel odcizil řetízek, z místa utekl, následně byl zadržen hlídkou policie ČR," uvedl Bena. Policie zajistila ukradený řetízek, jeho majitelku ale hledá.

 

"Žádáme všechny svědky, případně oběť, které byl stržen řetízek, aby se ozvala na linku 158," doplnila Holčáková. Jeden ze zlodějů čeká na soud ve vazbě. Podle trestní minulosti mužům hrozí trest 2 až 5 let.
 

Lucie Cochlarová / klma tn.cz / TV Nova
Reklama