Epidemie pokračuje

Spalničky se nedaří zastavit, v ohrožení jsou už i lékaři!

Téma:

Spalničky se dál šíří Českem. Od začátku letošního roku je hlášeno už 120 případů a to je o polovinu víc než za celý minulý rok. Spalničkami jsou ohroženi i lékaři. Ministerstvo zdravotnictví chce vyzvat ředitele nemocnic, aby na své zdravotníky apelovali a nechali je preventivně všechny očkovat.

Epidemie nebezpečné nemoci se v Evropě nejvíce šíří hlavně v Itálii, Francii a Řecku. I u nás je ale situace kritická. V Plzni evidují 13 případů nakažených spalničkami a v Praze dokonce 65 od začátku tohoto roku.

 

O to víc jsou ohroženi i sami lékaři. V pražském Motole se například nakazili dva a v nemocnici na Vinohradech jeden. Ministerstvo zdravotnictví proto chystá mimořádný apel na ředitele nemocnic, aby své zdravotníky nechali naočkovat.

 

 

Důvodů, proč se spalničky stále vracejí, je podle zdravotníků několik. Část případů přichází z ciziny a problémem je i snižující se proočkovanost u malých dětí. Zvážit přeočkování by měly i ročníky 1967 až 1975, u nichž je pravděpodobné, že vakcína už nemusí fungovat.

pez, Simona Šimková TN.cz