PROBLÉMY SE SPÁNKEM

Špatně usínáte? Lékařka odhalila jednoduchý trik, který je zadarmo

Noční můry
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Brabec Martina
Martina Brabec
23.2. 2021 5:45
Téma:

Usínat nebo neusínat v ponožkách, to je oč tu běží. Někteří lidé na to nedají dopustit, jiní si to nedokážou vůbec představit. Doktoři ale mají poměrně jasno a spánek v ponožkách doporučují. Podle lékařů zlepšuje především usínání.

Spaní v ponožkách momentálně řeší uživatelé sociálních sítí na celém světě. Na problém upozornila doktorka Jess Andradeová, která pracuje na pediatrii. Na TikToku sdílela krátké video, ve kterém uvedla, že nošení ponožek urychluje usínání.


"Díky ponožkám se vaše nohy zahřívají, což otevírá krevní cévy, které ochladí tělo," řekla doktorka. "Chladné tělo říká mozku, že je čas jít spát. Takže lidé, kteří nosí ponožky do postele, mají tendenci rychleji usínat," dodala lékařka.

 

@doctorjesss

I wear socks to bed so dont come at me im not weird

presleywalker - PresleyWalker


Americký magazín Today se zeptal i dalších lékařů, zda si myslí, že je to pravda. Podle doktorky Carol Ashovém, která se na spánek specializuje, ponožky opravdu pomáhají. "Četla jsem minimálně jednu studii, která zaznamenala, že ponožky pomohly zlepšit kvalitu spánku a zkrátily dobu usínání. Studie uváděla, že ponožky pomohly stabilizovat teplotu jádra těla a vysílaly signály do mozku, které pomohly rychleji usnout, udržovat spánek a zlepšit kvalitu spánku," řekla.

 

Anketa

Spíte v ponožkách?

Hlasovalo 1318 lidí.


Podle ředitelky Houstonského centra pro spánek a úzkosti ale není jisté, zda ponožky neškodí spánku v jeho dalších fázích. Většina studií se totiž věnovala jen usínání. "Je možné, že i když člověk usne rychleji, tak kvalita jeho spánku později v noci může být negativně ovlivněna. V tom případě může být lepší volbou teplá lázeň před spaním,“ řekla.

 


Podle BBC mají ponožky v posteli i další pozitivní účinky. Při studii týkající se orgasmu například vědci zjistili, že při nošení ponožek dosáhlo orgasmu 80 % párů. Bez ponožek to bylo 50 %.

 

O spánku kolují nejrůznější mýty. Podívejte se na ty nejčastější:

Související témata:
TN.cz