Aktualizováno 14.9. 2018 21:12
volební kampaň

SPD v kampani sází hlavně na péči o seniory a více obecních bytů

Zdroj: TV Nova

Další stranou, jejíž kampaň před říjnovými volbami je už v plném proudu, je hnutí Svoboda a přímá demokracie. SPD se chce zaměřit především na sociální témata. Kandidátky podalo ve více než dvou stech obcích a městech.

Volební program hnutí SPD je zaměřen například na zlepšení péče o seniory nebo navýšení počtu obecních bytů. Dále se jeho zástupci chtějí věnovat zvýšení bezpečnosti, podle nich by měla lépe spolupracovat městská a státní policie a policisté by měli ve všech městech a obcích více využívat kamerový systém.

 

Mezi další témata, kterým by se chtělo hnutí SPD věnovat, patří zachování zeleně ve městech a to vysazováním nových stromů.

 

Například v hlavním městě se chce hnutí Svoboda a přímá demokracie zaměřit na dostavbu základní dopravní infrastruktury, jako je okruh a metro D.

 

Dále také na zlepšení služeb pro tělesně postižené, zřízení dětských a zubních pohotovostí ve větších městských částech nebo zvýšení počtu míst v mateřských školách.

 

 

Hnutí SPD podalo kandidátky ve dvou stech devíti obcích a městech. Zároveň bude kandidovat ve všech sedmadvaceti senátních obvodech. Prosadit tam prý chce hlavně zákon o referendu nebo přímou volbu či odvolatelnosti politiků.
 

Dominika Janochová / klma tn.cz / TV Nova