Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Speciál SpokojenyPes.cz: krmiva pro psy s alergií

Spokojeny Pes
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Má váš pejsek problémy se srstí, škrábe se nebo ho trápí zažívací potíže?

Za tyto problémy může u psů nejčastěji alergie či přecitlivělost na krmivo. Ta není u psů ničím vyjímečným. Problémy se projeví právě na kůži (pes se škrábe, vypadává mu srst, má lupy) nebo na trávení. Pro psa i jeho majitele je takový stav velmi vyčerpávající.

Nejdůležitější je v tomto případě nalezení krmiva, které neobsahuje složky na které je pes alergický. Pro psy přecitlivělé a alergické vyrábí krmiva řada značek. Ne všechna krmiva s označením hypoalergenní musí vašemu psovi “sednout”.
Krmivo pro alergického psa by mělo mít co nejvíce přírodní složení bez konzervantů a jiných chemických složek. V žádném případě by nemělo obsahovat pšenici či kukuřici, které jsou velmi častým alergenem. Pokud vám veterinář či známý doporučí hypoalergenní krmivo, vždy se podívejte na složení a ptejte se na jednotlivé složky. Řada výrobců do krmiv pro alergické psy kukuřici, pšenici či jiné nevhodné složky stále přidává.
Kukuřice a pšenice nejsou vhodné složky v krmivu ani pro psy, kterým žádné problémy nedělá. V menším množství takovým psům v krmivu nevadí, pokud se ale nachází na předních místech ve složení, je zde hlavně jako levná objemová surovina, která je pro psa málo využitelná.

Speciální a poměrně novou kategorií jsou krmiva bez obilovin, kde obiloviny nahrazují zelenina nebo luštěniny. Jde o tzv. “grain free” krmiva. Pro alergické pejsky jsou kvalitní bezobilná krmiva velmi dobrou volbou. I zde ale platí, že je potřeba ověřit si kvalitu a tedy složení krmiva a množství bílkovin a tuků. Některá grain free krmiva obsahují větší množství tuků a bílkovin a mohou psovi způsobit zažívací problémy.

Jednou ze značek, která vyrábí kvalitní krmiva bez obilovin je Doxneo. Složení krmiva Doxneo je poměrně jednoduché – jeden hlavní zdroj živočišných bílkovin – receptura s kachnou, jehnětem nebo krůtou, jeden vedlejší zdroj živočišných bílkovin – ryba. Tuky jsou zastoupeny lososovým olejem v kombinaci s rostlinným tuky, díky čemuž má krmivo skutečně perfektní poměr omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin. Krmivo je doplněno pořádnou porcí bylinek, které napomáhají imunitnímu systému a zlepšují fungování celého organismu psa.
Samozřejmostí je, že je krmivo konzervováno pouze silnou přírodní směsí tokoferolů a kyselinou citrónovou.

Jakýkoliv dotaz ohledně kvality a složení krmiv vám rádi zodpovíme. Pište nám na krmivo@spokojenypes.cz

Ing. Soňa Fialková, SpokojenyPes.cz

Související témata:
Komerční článek