Prý dočasná chyba

Šmírujete nás, zuří lidé! Instagram zapíná kameru, i když o tom nevíte

Instagram
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
29.7. 2020 22:11
Téma:

Instagram čelí skandálu s údajným šmírováním uživatelů. Populární sociální síť z toho osočují lidé na twitteru. Ve zkušební verzi nového operačního systému iPhonů je totiž nová funkce, která odhalila, že aplikace spouští kameru i ve chvílích, kdy má být vypnutá. Podle mluvčího jde ale o pouhou chybu a fotoaparát ve skutečnosti nic nesnímá.

Společnost Apple opatřila novou verzi operačního systému iOS pro iPhony funkci, která nejspíš mnoha společnostem zavaří. Mobil svého majitele upozorní výstražnou oranžovou tečkou, že některá z používaných aplikací používá kameru. Jako první se na pranýři ocitla sociální síť Instagram.

 

Nový operační systém sice vychází až na podzim, vývojáři a nadšenci ho ale už teď testují. A zjistili, že právě na instagramu je kamera podle výstrahy spuštěná i ve chvílích, kdy si pouze prohlížejí fotky ostatních. "Jen tak jsem brouzdal instagramem, když v tom mě iPhone upozornil na používání kamery," divil se jeden z uživatelů na twitteru.

 

 

Okamžitě se spustila lavina rozhořčených komentářů. Lidé si myslí, že je sociální síť pravidelně šmíruje. Mluvčí společnosti Facebook, která instagram provozuje, vzkázal, že se jedná o dočasnou chybu pouze v testovací verzi nového iOS.

 

 

"Přístup k vašemu fotoaparátu máme pouze, když nám to sami dovolíte. Našli jsme chybu v iOS 14 Beta, která hlásí, že kamera je zapnutá, přestože to tak není, a pracujeme na opravě. Vaši kameru nezneužíváme a už vůbec nic nenahráváme," ubezpečil mluvčí podle portálu theverge.com.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz