Tragická událost

Spěšný vlak v Praze srazil člověka. Muž na místě zemřel

Vlak
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 19:44
11.1. 2021 19:29
Téma:

Tragická nehoda se stala v pondělí večer v Praze. Spěšný vlak tam srazil člověka. Třiačtyřicetiletý muž i přes rychlý zásah záchranářů na místě zemřel.

 

Železniční spojení mezi stanicí Praha-Vysočany a hlavním i Masarykovým nádražím přerušila nehoda. Událost se stala krátce před šestou hodinou večer. "Přijali jsme oznámení, že vlak srazil člověka. Na místo proto vyrazily všechny záchranné složky,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk.


"Záchranáři po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci, se kterou začali hasiči. Muže se však zachránit nepodařilo a na místě zemřel,“ doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

 


Podle informací Pražské integrované dopravy se jednalo o spěšný vlak číslo 1547. Asi čtvrt hodiny před sedmou hodinou večer byl provoz obnoven po jedné ze dvou kolejí.


České dráhy zrušily část spojů jezdících směrem na Nymburk, Lysou nad Labem a Všetaty. Některé vlaky jezdí nyní odklonem, jiné budou mít zpoždění. Příčinu a okolnosti nehody zjišťují policisté.

 

Těžkým zraněním skončila srážka osobního auta a nákladního vlaku nedaleko centra Zlína. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

 

Související témata:
TN.cz