Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragický případ

Špitál nabídl rodině Adámka miliony. Po operaci skončil v kómatu

Pardubická nemocnice nabídla rodině chlapce, který je po operaci mandlí a pozdějších komplikacích v kómatu, šest milionů korun jako zálohu na odškodnění. Kromě toho by rodina měla neomezené čerpání nákladů na péči.

V úterý o tom informovala mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. Informaci přinesla Česká televize.


Celkovou výši odškodnění nemocnice už v březnu vyčíslila na 15,5 milionu korun. Rodina se soudní žalobou domáhá 22 milionů korun. K nabídce se dosud nevyjádřila, řekla Semrádová.

 

"Můžeme po dohodě s pojišťovnami mimořádně a naprosto nestandardně uvolnit šest milionů korun, které jsme rodině schopni převést na účet. Pokud to nebude chtít, budeme to muset akceptovat," uvedla Semrádová.

 


Rodina podala na nemocnici několik žalob. Kromě odškodnění se domáhala také vydání části zdravotnické dokumentace, a to kopie záznamu předoperačního vyšetření na přístroji Somnocheck.

 

Nemocnice tvrdila, že to není technicky možné, což vyvrátila výpověď experta dodavatelské firmy. V pondělí krajský soud pravomocně rozhodl, že nemocnice kopii záznamu vydat musí.
 

Adámek Vyčítal šel do pardubické nemocnice na operaci mandlí předloni. Několik dní po zákroku začal náhle silně krvácet, zdravotníci ho později museli resuscitovat. Od té doby je v bdělém kómatu.

 

Případ vyšetřuje i policie pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Dosud nikoho neobvinila.

pez, ČTK TN.cz