Peníze nedostal

Špitál odškodnil pacienta s otravou krve. Ale hodně zvláštně

Téma:

Frýdlantská nemocnice už odškodnila prvního z devíti pacientů, kteří tam po operaci dostali otravu krve. Věnovala mu ale motorovou pilu. Ostatní pacienti s takovým odškodněním nesouhlasí. Ocitli se v ohrožení života a zachraňovat je museli až v okolních nemocnicích. Jedna z pacientek stále ještě zůstává v liberecké nemocnici.

"Zjistili jsme, že je to lesák, tak jsme mu darovali takovou krásnou motorovou pilu. Na základě dohody a podáním ruky jsme se dohodli, že je to s ním srovnáno, pokud by neměl žádné jiné trvalé následky," pochvaluje si ředitel nemocnice Jiří Madar.

 

Ostatní pacienti ale podobné dárky odmítají. Nemocnice často za pochybení platí i milionové částky.

 

"Nikdo nám neřekne, jestli budeme mít trvalé následky. Já dneska ještě furt mám na játrech desetkrát větší nálezy. A to jsem ten, kdo měl nejmenší poškození," zlobí se pacient Karel Šípek.

 

 

28. listopadu pacienty po operacích narychlo svážely sanity do nemocnice v Liberci a Jablonci. Na oddělení ARO v Liberci zatím stále zůstává poslední z devíti postižených pacientů - a její stav je vážný. S dýcháním jí pomáhají přístroje.

 

Ve Frýdlantské nemocnici stále platí zákaz provádění operací. Čeká se na vyjádření krajské hygieny. Podle ministerstva zdravotnictví byla pravděpodobnou příčinou kontaminace či závadné složení použitého anestetika.

pez, Ivan Berka TN.cz