Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Trenčín bojuje s divočáky

Agresivní divočáci napadali lidi u zastávky! "Pronásledoval nás!"

Zdroj: TV Nova

Obyvatelé Trenčína se musí mít na pozoru před divočáky, kteří se pohybují nebezpečně blízko lidských obydlí. Z lesa je vyhnaly hony myslivců a zvířata jsou velmi ve stresu. Na lidi reagují neobvykle agresivně a může dojít i k napadení. Jednou z napadených byla i třiadvacetiletá Jana Hudecová.

"Bylo to velmi nečekané. Šly jsme vedle sebe čtyři kamarádky. Najednou se za námi z projíždějícího auta ozval křik, že je za námi divočák. Sotva jsem se otočila, povalil mě na zem," popsala TV Markíza Jana.

 

Jak ji divočák porazil, si Jana dobře nepamatuje. Vzpomíná si až na chvíli, kdy se zvedla a vyskočila na plot. To ji pravděpodobně zachránilo od dalšího útoku. "Motal se tam ještě chvíli, když jsem visela na plotě, ale potom odběhl," doplnila.

 

Janu naštěstí nezranil divočák vážně. Vyvázla s jednou tržnou ránou a odřeným bokem, ale byla pořádně v šoku. O něco hůř dopadl muž, který stál na autobusové zastávce, toho divočák údajně i pokousal.

 

Na druhém konci města napadl další agresivní divočák ženu, která venčila psa. "Nabral ji okamžitě. Zřejmě byl vystresovaný nebo zraněný, protože neutekl, jak je obvyklé, ale přímo na ni zaútočil. Rozběhl se i na nás, utíkali jsme asi 20 až 30 metrů. Pak už za námi neběžel," uvedla očitá svědkyně, která také venčila psa.

 

 

Náčelník městské policie Peter Sedláček uvedl, že mají hlášené tři útoky na člověka a jeden na psa. Podle vedoucího kanceláře Obvodní myslivecké komory Rajmunda Rapaiče jsou zvířata splašená kvůli honům.

 

Myslivci vyzvali obyvatele Trenčína k ostražitosti. "Není to obvyklé, ale ten útok nyní může nastat. Nebývá to kontaktní napadení, spíš takové zastrašení nebo odehnání. V případě, že je zvíře temperamentnější, může dojít i ke kontaktu," doplnil Rapaič.

kik TN.cz