Neuvěřitelný incident

"Splašený" vlak s 11 cestujícími ujel kilometry bez strojvedoucího!

Téma:

Několik kilometrů ujel v úterý na Vysočině osobní vlak bez strojvedoucího. Podle dostupných informací "mašinfíra" vylezl z kabiny, aby opravil závadu a souprava se vzápětí rozjela bez něj.

"Ve vlaku přitom v tu chvíli bylo jedenáct cestujících," uvedl portál NovinyVM. Incident pro TN.cz v pátek potvrdila Drážní inspekce i České dráhy.

 

"V úterý před půl desátou ráno došlo mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím k jízdě osobního vlaku bez strojvedoucího. Souprava později samovolně zastavila, nikdo se nezranil a nevznikla žádná škoda. Veškeré okolnosti nyní vyšetřujeme," řekl TN.cz mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

 

Doplnil, že inspektoři prověřují i slova cestujících, podle nichž se pokoušeli vlak zastavit ruční brzdou, ta ale nefungovala. Šílený incident vyšetřují i České dráhy.

 

 

"Šlo o individuální selhání strojvedoucího. Už byl postaven mimo službu a přeřazen na práci v depu. Jak bude potrestán, zatím není jasné," uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

 

Na incidentu už pracují i policisté, zatím vše předběžně klasifikovali jako obecné ohrožení z nedbalosti. "Čekáme na závěry drážní inspekce," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Podle svědectví jednoho z pasažérů vypukla ve vlaku panika, nikým neřízená souprava přejela tři mosty, projela tunelem a zastavila až po šesti kilometrech.

Poslechněte si vyjádření mluvčího drážní inspekce:

 

pez TN.cz