VAKCÍNY

Spojené státy darují 80 milionů dávek vakcín. Mohly by přijít i do Česka

Joe Biden
Zdroj: TV Nova
Joe Biden
Anna Křenková
Anna Křenková
18.5. 2021 8:02
Téma:

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že do světa daruje dalších 20 milionů vakcín. Přidají je k už přislíbeným 60 milionům dávkám. Vakcíny by měly opustit Spojené státy koncem června. Washington tak chce pomoci skoncovat s pandemií.

Prezident Joe Biden v pondělí oznámil, že ke slíbeným 60 milionům dávkám od společnosti AstraZeneca, Spojené státy přidají dalších 20 milionů dávek vakcín Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson.

 

"Náš očkovací program vede ve světě a nyní uděláme další krok, abychom pomohli světu," nechal se slyšet prezident Biden při projevu v Bílém domě. Upozornil na to portál The New York Times.

 

"Žádný oceán není dost velký, žádná zeď není dost velká, aby nás ochránila. Nemoci v okolních zemích nás mohou ohrozit a jsou pro nás rizikem," dodal. Vakcína AstraZeneca není ve Spojených státech schválena. Z toho důvodu Washington už v březnu věnoval čtyři miliony dávek sousednímu Mexiku a Kanadě. Zbylých 60 milionů tak bude přerozdělovat dál.

 

 

Zatím není jasné, které země by měly vakcíny obdržet. Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová uvedla, že oznámení o konkrétních státech přijde v následujících dnech. Spekuluje se hlavně o Indii, státech Jižní Ameriky, ale také o Evropě.

 

Lidé ukazují, že magnetky držící na těle jsou pouze internetový hoax. Na video se podívejte zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz