Mladá Boleslav

Spolužák měl otrávit dívku (12). Škola promluvila o jejím stavu

Holčička v nemocnici
Zdroj: Getty Images
Dívka v nemocnici. Ilustrační foto
Téma:

Policie vyšetřuje případ chlapce, který měl podat své spolužačce ve škole jed. Dívka se modré tekutiny napila a skončila v nemocnici. Podle vedení školy je už ale v pořádku.

"Vypadá to, že se nejednalo o zlý úmysl, chlapec zřejmě dívce nechtěl ublížit na jejím zdraví," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že případ je stále předmětem vyšetřování. Policisté už ve čtvrtek zahájili trestní řízení pro ublížení na zdraví.

 

"S ohledem na věk všech zúčastněných nezletilých osob nebudeme poskytovat další informace," doplnila Nováková s tím, že policie už vyslechla údajného útočníka i jeho spolužáky. Školák ale podle policie zřejmě své spolužačce ublížit nechtěl.

 

Žák měl chemikálii smíchat s vodou a nabídnout dívce, aby se modré tekutiny napila. Jednalo se o látku, která se běžně používá při chemických pokusech - modrou skalici. Po vypití se dívce udělalo špatně.

 

 

Podle vedení školy je školačka už v naprostém pořádku. "Od pondělí je ve škole, nebude mít po této události žádné následky," řekla zástupkyně ředitelky Leona Nováková.

 

Přátelství spolužáků událost nenarušila. "Normálně se spolu baví," dodala Nováková. Chlapec zřejmě bez trestu nevyvázne minimálně ve škole. "Bude potrestán dle školního řádu. Tímto tématem se budeme zabývat na zítřejší poradě," dodala. Hrozí mu kázeňský postih.

TN.cz