soudní spor

Spor dědiců Altnera s ČSSD znovu před soudem. Vypovídal i Zeman

Bára Divišová
Bára Divišová, Kateřina Sejková
Aktualizováno 21:07
13.11. 2020 11:57
Téma:

Obvodní soud pro Prahu 1 v pátek zahájil další kolo sporu mezi ČSSD a potomky advokáta Zdeňka Altnera. Jako svědka vyslýchal mimo jiné i prezidenta Miloše Zemana. Verdikt nicméně nepadl, soud bude pokračovat až na jaře.

Ke sporu o Lidový dům, který se táhne už 20 let, se soud musel vrátit poté, co Nejvyšší soud zrušil předchozí verdikt. Na základě něj měl Altner nárok na 18,5 milionu korun, soud předtím rozhodl i o smluvní pokutě ve výši 318 milionů korun.

 

Zdeněk Altner mezitím zemřel a odměny za to, že pomohl sociální demokracii vyhrát spor o sídlo strany, se teď domáhají jeho potomci. ČSSD ale nárok dědiců odmítá.

 

 

Prostřednictvím videohovoru byl jako svědek vyslechnut i prezident Miloš Zeman, tehdejší předseda ČSSD. Osobně pak vypovídal další expředseda sociální demokracie Vladimír Špidla a bývalý místopředseda vlády a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

 

Průběh soudu nebyl hladký, doprovázela ho výměna názorů obou stran. Zeman tvrdil, že se to odehrálo dávno a na podrobnosti už si nepamatuje. Verdikt nicméně nepadl, soud bude znovu pokračovat až 19. března.

TN.cz