Děsivá smrt

Sportem ku zdraví? Běžce (16) při závodě zabil medvěd!

Medvěd baribal Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Téma:

Obrovská tragédie poznamenala horský běžecký závod na Aljašce. Teprve šestnáctiletý běžec totiž bratrovi napsal, že ho honí medvěd. A když chlapce pořadatelé vystopovali, ukázalo se, že nešlo o žádný vtip.

Mohutný medvěd baribal totiž vyděšeného hocha dohnal a zabil. A to i přesto, že bratr, kterému mladík psal, byl těsně u cílové pásky a okamžitě tak zburcoval pořadatele závodu, píše Washington Post.


Organizátoři spolu s dobrovolníky z řad běžců se vydali ztraceného teenagera hledat. Stopovali ho díky GPS signálu z mobilu.


A když zachránci mladého běžce v neděli objevili, naskytl se jim otřesný pohled. Nad hochovýmm tělem se totiž tyčil mohutný medvěd baribal.


"Prodral jsem se nějakým křovím, seběhl jsem z cesty a najednou proti mně vyběhl medvěd. Křičel jsem z plných plic, abych varoval ostatní," popsal jeden ze zachránců John Weddleton.Jiní popsali, jak baribal hlídal chlapcovu mrtvolu. Protože jde o šelmu, která zaútočila na člověka, do oblasti se vypravili lovci, aby medvěda zlikvidovali. Jeden ze strážců parku zvíře střelil do hlavy.


Horský běžecký závod se konal u aljašské metropole Anchorage a šlo o devětadvacátý ročník.

Související témata:
pez TN.cz