Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 1. 2019

SPORTOVNÍ AREÁL HARRACHOV

Po intenzivním několika denním sněžení panují v Harrachově ideální lyžařské podmínky.

Všechny sjezdovky jsou v provozu, aktuálně na nich leží od 70 do 120 centimetrů sněhu. Nově přes noc připadlo 15 centimetrů čerstvé sněhu.

Sjezdovky jsou perfektně upravené, naše technika vyráží v takových dnech večer po lyžování i ráno po sněžení, aby se zapracoval i ten nový sníh,“ popisuje podmínky ve středisku technický náměstek ředitele Vlastislav Fejkl.

Černá sjezdovka do Rýžoviště je vysněžená pouze přírodním sněhem a jízda po ní je opravdovým lyžařským zážitkem. Na ostatních sjezdovkách leží kvalitní vrstva kombinovaného sněhu, většinu tvoří v letošní zimě přírodní sníh, který obohacením o technickou složku získává na trvanlivosti.

Složitější situace panuje na běžeckých tratích. Správa Krkonošského národního parku vydala varování před vstupem do lesních porostů, protože pod tíhou sněhu se ulamují vrcholové části stromů, některé jsou polovyvrácené a mnoho z nich je nahnutých. Cesty byly na několika místech zcela neprůchodné. Za takových okolností není možní ani upravovat běžecké tratě a pohyb na nich by mohl být nebezpečný. Proto pracovníci KRNAPu začali odstraňovat ulomené části stromů ležící na cestách. Postupně se tak pracuje na zprůjezdnění tras a zajištění tak, aby byly pro návštěvníky Krkonoš bezpečné.

harrachov

Podle našich informací, pokud vše dobře půjde a počasí opět situaci nezkomplikuje, bychom mohli před víkendem vyrazit na tratě s technikou a připravit pro běžkaře na víkend kvalitní stopu na všech oblíbených trasách okolo městečka,“ říká Fejkl a dodává: „Volný pohyb v terénu mimo trasy rozhodně nedoporučujeme, stromy jsou obalené sněhem a mohlo by dojít k jejich pádu. Hodně záleží na tom, v jaké nadmořské výšce stromy jsou, jak je porost vzrostlý a také na směru větru.

Skialpinisté a běžkaři, kteří se chystají na hřebeny Krkonoš by měli dbát doporučení Horské služby a rozhodně se vyhnout lavinovým oblastem. Na hřebenech Krkonoš leží až dva metry sněhu. 

Tisková zpráva

Partneři reklama

Harrachov - DOBRÁ ZIMNÍ ADRESA... Perfektně upravené sjezdovky a spousta zábavy na horách
KOHÚTKA - JAVORNÍKY, lyžování pro náročné i začátečníky!
Rokytnice nad Jizerou, lyžařský ráj v srdci Krkonoš i pro nejnáročnější
Reklama