Personální krize

Spousta lidí čeká na zásilky marně, České poště chybějí řidiči!

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
Aktualizováno 21:27
22.12. 2019 20:29

Řada zákazníků v těchto dnech marně čeká na zásilky, které jim má doručit Česká pošta. Na podzim sice najala zhruba pět tisíc brigádníků, ale ani to nestačí. Přitom poště stále chybí asi tak tisíc zaměstnanců, a to právě i řidiči. Lidé letos během předvánočního období poslali zhruba patnáct milionů zásilek.

Nemoc, nedostatek zaměstnanců anebo velký objem. To jsou nejčastější důvody, proč třeba vánoční dárky místo doma končí na poště. Lidem tak nezbývá nic jiného než si zásilky na pobočkách vyzvednout osobně.

 

"Toto se stává hlavně o Vánocích, kdy je objem zásilek samozřejmě větší než během celého roku. A taky se to stává, když nám chybí víc řidičů," říká vedoucí depa v pražských Horních Počernicích Barbora Suchanová.

 

"Co se týká řidičů, tak na auta do tři a půl tuny, tak i na ta větší, nám chybí zhruba osm procent řidičů," přiznává mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

 

Česká pošta se ale přesto nevzdává - aby zásilky u zákazníků byly včas, roli řidičů si často zkouší i šéfové. Česká pošta od začátku příštího roku zdraží některé služby. Podle odborníků to částečně souvisí právě s nedostatkem řidičů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz