Série demonstrací

Správkyně Hongkongu slíbila vyšetřit násilí, stejně ji obklíčil zuřící dav!

Policejní těžkooděnci v Hongkongu
Zdroj: Profimedia
Policejní těžkooděnci v Hongkongu
Vladimír Kouba
Vladimír Kouba
Publikováno 27. 9. 2019
Téma:

Kritizovaná správkyně Hongkongu se poprvé sešla se zástupci protestujících a přitom uznala některé chyby a slíbila vyšetření násilí. Dav demonstrantů mezitím obklíčil místo diskuze a správkyni uvěznil na více než čtyři hodiny. V Hong Kongu potom proběhly další protesty proti její vládě.

Obrázek, kterému by před pár týdny věřil málokdo. Kontroverzní správkyně Hongkongu předstupuje před zástupce demonstrantů a odpovídá na jejich dotazy.

 

"Když podporuji vyšetřující orgány, aby vykonávaly svou práci, neznamená to, že jim chci umožnit nerespektovat zákony. Doufám, že tomu všichni rozumí," řekla mimo jiné Lamová.

 

Sejít se s Lamovou chtělo 20 tisíc lidí. Možnost zatím dostalo 150, promluvila ale asi jen pětina z nich.

 

Carrie Lamová, která několikrát dialog s protestujícími v minulosti odmítla, v tichosti naslouchala. Pak řekla, že stížnosti na policejní brutalitu budou prověřeny. Slíbila také, že se pokusí znovu získat ztracenou důvěru veřejnosti.

 

 

 

Všechny vstupy na stadion, v jehož útrobách se setkání konalo, mezitím obsadily tisíce rozzlobených protestujících. Koloně správkyně trvalo čtyři hodiny, než se ze stadionu dostala.

 

Protesty se pak přenesly do dalších míst Hongkongu. Obešly se tentokrát bez násilností, kterým svět přihlíží už od června.

 

Protesty vypukly kvůli návrhu zákona, který měl umožnit vydávat stíhané na pevninskou Čínu. Přestože ho kontroverzní správkyně stáhla, trvají demonstrující na zbytku svých požadavků - třeba vybírat ve volbách kandidáty bez ohledu na Peking.

Související témata:
pez TN.cz