tramvaj u dálnice

Sprejerům dílo dlouho nevydrželo! Tramvaj u D1 museli obnovit

Téma:

Tramvaj, která od poloviny května stojí u dálnice D1 mezi Prahou a Čestlicemi, už je znovu v původním stavu. Vyčistil ji totiž se svými kamarády muž, který ji před dvěma týdny posprejoval. Tak úplně dobrovolně to nebylo.

Opuštěná tramvaj se pro něj stala plátnem, na kterém chtěl ukázat svůj talent. Jenže odstavené vozidlo městské hromadné dopravy má svého majitele. Mladíkovi, kterého při práci chytila policie, nezbylo nic jiného než se po dvou týdnech na místo vrátit, s kamarády nasadit gumové rukavice a začít drhnout a čistit.

 

Pozornost kamer TV Nova se mladíkům, kteří si svědomitě navlékli reflexní vesty, příliš nelíbila. Noční hodiny si pro úklid vybrali asi proto, aby nebyli tolik na očích. A tak i dál tvrdili, že jsou na brigádě a s graffiti nemají nic společného.

 

Trocha vody, čisticích prostředků a poctivé práce a tramvaj je skoro jako nová. Jen zadní sklo se mladíkům umýt moc nepodařilo. Naopak boční strana tramvaje, kterou předtím zdobil stříbrno-černý nápis září čistotou.

 

 

Jaký bude osud tramvaje, která stojí na soukromém pozemku jen několik metrů od dálnice D1, ještě není jasný. ŘSD usiluje o její odstranění. Její majitel tvrdí, že žádný zákon neporušil. Ministerstvo dopravy se nyní musí rozhodnout, zda vůbec zahájí správní řízení o tom, zda tu tramvaj zůstane nebo si ji majitel bude muset odvézt.

reg/František Bůžek TN.cz