Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Blízké setkání

Srážce unikli o chlup. Prudký manévr autobusu z dálnice D8

Jen těsně unikl v pátek srážce se zájezdním autobusem čtenář TN.cz, když jel po dálnici D8 u Prackovic nad Labem na Litoměřicku. Na vině byl nečekaný manévr šoféra autobusu. Vše zachytila kamera za předním sklem.

Řidič, který se podepsal pouze jako Helmut, k zaslanému videu připsal, že záběry pořídil tento pátek kolem 16:45, když projížděl posledním tunelem z Drážďan směrem na Prahu.

 

Po vyjetí z tunelu náhle bílý dálkový autobus přejel z pravého pruhu do levého. Manévr byl tak prudký, že měl řidič osobáku co dělat, aby stačil zabrzdit a vyhnout se srážce nebo dokonce natlačení na středová svodidla.

 

"Policii jsem nevolal, protože se mi podařilo srážce zabránit. Nejspíš díky tomu, že vozidlo je pouze tři měsíce staré, tudíž řízení, pneumatiky a brzdy fungují perfektně. Problémy s dobrzděním mělo spíš vozidlo za mnou, ale naštěstí to také zvládlo," napsal autor videa.


 

Přiznal, že neví, kolik lidí šofér autobusu potenciálně ohrozil, protože přes tmavá skla nebylo dovnitř pořádně vidět. Vyprávění uzavřel tím, že v jeho autě v době incidentu cestovali celkem tři lidé.

pez TN.cz