Marek Půček

Srazil a zabil dívku. Z vězení se dřív snaží dostat už počtvrté!

Téma:

Soud v Sokolově by měl rozhodnout o případném podmíněném propuštění Marka Půčka. Ten před čtyřmi lety autem srazil v Praze na Smíchově studentku, která zraněním podlehla. Muž si ve věznici v Kynšperku odpykává šestiletý trest.

Marek Půček se snaží dostat předčasně z vězení už počtvrté.

 

Odpoledne se tedy uvidí, zda soud jeho žádosti vyhoví. Muž v srpnu roku 2014 srazil v opilosti autem 21letou studentku. Bylo to na autobusové zastávce v Praze na Smíchově.


Půček od nehody tehdy utekl. Policii se přihlásil později. Při prvním projednávání čtvrté žádosti o podmíněném propuštění - to bylo v lednu letošního roku přímo ve věznici - Marek Půček uvedl, že na svobodě by vedl spořádaný život.


A soudkyni se pochlubil, že v průběhu jeho pobytu za mřížemi dostal 11 kázeňských odměn a žádný trest. Při aktuálním stání by měl soud vyslechnout znalce v oboru psychologie.

 


O své nápravě ale Půček dosud nepřesvědčil státního zástupce Martina Durdu, který v lednu uvedl, že "z dosavadního psychologického vyšetření vězeňským psychologem není zřejmé, zda došlo k nápravě odsouzeného a zda je dána prognóza vedení řádného života v budoucnu."

 

Upřesnit chce soudkyně i majetkové poměry žadatele o podmíněné propuštění. Marek Půček zatím totiž podle informací z ledna z odškodnění 6,5 milionu pozůstalým nezaplatil ani korunu. Snížil pouze dluh ze soudních výloh.

pez, František Nyklas TN.cz