Moravskoslezský kraj

Srážka aut na Karvinsku skončila smrtí. Žena zemřela zaklíněná v autě

Tragická nehoda v Rychvaldu na Karvinsku - 1
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Srážka dvou aut na Karvinsku skončila tragicky.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 3. 7. 2020
Téma:

Smrtí skončila páteční srážka dvou aut v Rychvaldu na Karvinsku. Devětašedesátiletá žena zůstala zaklíněná v jednom z vozů. Lékaři už jí nedokázali pomoci. Zranili se další dva lidé, jednoho z nich z místa tragédie odvážel vrtulník.

Auta se srazila krátce před půl dvanáctou dopoledne v obci Rychvald. Prudký náraz v autě uvěznil 69letou ženu. Vážným zraněním na místě podlehla. Šestasedmdesátiletého muže s vnitřními zraněními z místa odvážel záchranářský vrtulník. Putoval na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice a jeho stav je vážný.

 

Nejlépe z nehody vyvázla 42letá žena, kterou záchranáři převezli do městské nemocnice v Ostravě se středně těžkým poraněním hrudníku. Zdravotníci ošetřovali také muže středního věku.

 

 

I když nebyl přímým účastníkem nehody, pohled na její tragické následky ho paralyzoval. "Posádka ZZS ošetřila projevy stresové reakce. Jeho stav nevyžadoval další léčbu v nemocnici," popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

K nehodě vyrazily čtyři záchranářské týmy. "Tísňové volání o střetu dvou vozidel v Rychvaldu převzali operátoři před půl dvanáctou a na místo události zamířily pozemní týmy ze základen v Orlové a Karviné, stejně jako letečtí záchranáři z Ostravy," řekl Humpl.

 

 

Zasahovaly také tři hasičské jednotky z Bohumína, Orlové a Karviné, vybavené hydraulickým vyprošťovacím zařízením. "Hasiči ihned obě vozidla zajistili proti požáru a vymezili místo zásahu ustavením zásahových automobilů. Pomocí sorbentu dále zamezili úniku pohonných hmot," informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

 

Po dobu zásahu složek IZS byla silnice v obou směrech uzavřená. S policisty na místě tragédie zůstala jednotka hasičů, která vyprostila mrtvou ženu ze zdemolovaného auta. Co bylo příčinou nehody policisté vyšetřují.

 

Galerie: Tragická nehoda v Rychvaldu na Karvinsku

1
/
2
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Tragická nehoda v Rychvaldu na Karvinsku - 2

TN.cz