Tragédie na přejezdu

Na Benešovsku se srazil autobus s vlakem. Deset zraněných, jeden těžce

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
14.6. 2020 7:31
Téma:

Železniční přejezd u Struhařova na Benešovsku zablokovala vážná dopravní nehoda. Deset lidí se zranilo. Jednoho těžce zraněného vrtulník transportoval do nemocnice v Motole. Provoz na trati mezi Benešovem a Vlašimí byl přerušen.

Ke srážce došlo na přejezdu u obce Struhařov, na silnici 112. Po nehodě s osobním vlakem zůstal autobus linky 994 zadní částí viset na kolejích. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

 

Podle informací drážní inspekce k nehodě došlo krátce před tři čtvrtě na sedm ráno. Železniční přejezd je vybavený světelnou signalizací, ale bez závor. Jeden ze sloupů výstražné signalizace autobus srazil.

 

 

Vlak po střetu přední nápravou vykolejil. Náraz byl tak silný, že jednu z dvojsedaček z autobusu vymrštil ven. Podle informací policie z nehody hůře vyvázlo osazenstvo příměstského autobusu.

 

Osm lidí se zranilo jen lehce a záchranáři je po ošetření převezli do benešovské nemocnice. Prvotní informace hovořily o 15 a dokonce 19 zraněných. Mluvčí záchranářů TN.cz informovala, že se při nehodě zranilo celkem deset lidí.

 

 

"Osm lidí se zranilo lehce. Jeden člověk utrpěl rovněž lehká poranění, ale jeho zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Desátá osoba utrpěla velmi vážná poranění a po intenzivní lékařské péči byla převezena do motolské nemocnice," řekla pro TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

 

Cestující z vlaku agentuře Aktu popsal okolnosti nehody. "Jeli jsme a najednou rána. Já jsem seděl zády do uličky. Seděli jsme ve vlaku a čekali, až přijedou hasiči. Pak jsme po jednom vylézali ven," řekl. Posádce autobusu prý nikdo z vlaku nepomohl.

 

 

"Vlak byl po nárazu odmrštěn mimo trať a autobus skončil na kolejích. Povolán byl i záchranářský vrtulník. Zranění byli už převezeni do nemocnic. Všechny složky integrovaného záchranného systému jsou na místě. Kvůli počtu zraněných byl aktivován traumaplán. Trať mezi Benešovem a Vlašimí je zastavena, stejně tak provoz pro vozidla po dobu činnosti složek integrovaného záchranného systému. Příčinu nehody zjišťují benešovští kriminalisté," popsala krátce po nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

 

 

"Nehoda nám byla hlášena krátce před sedmou hodinou. Došlo ke střetu osobního vlaku a autobusu. Záchranná služba na místo povolala vrtulníky. My na místě máme tři jednotky hasičů. V první fázi jsme prováděli třídění metodou "start". Zásah na místě pokračuje," popsal mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

Co bylo příčinou nehody, zatím není jasné. Tragédii vyšetřují policisté spolu s drážní inspekcí.

 

"Po střetu autobusu a vlaku jsou nyní všechny následky nehody odklizeny a provoz je na trati i na vozovce plně obnoven," informovali policisté krátce před 17. hodinou.

GALERIE: Srážka autobusu s vlakem na Benešovsku

1
/
17
Zdroj: AKTU.cz
Srážka autobusu s vlakem na Benešovsku - 2

TN.cz