Nehoda

Srážka autobusu s vlakem u Struhařova. Řidiči hrozí až osm let

Benešovsko, nehoda vlaku a autobusu - 4
Zdroj: AKTU.cz

Policie obvinila řidiče autobusu, který vjel v sobotu na železniční přejezd u Struhařova na Benešovsku ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Zranění utrpělo deset lidí. Řidiči autobusu hrozí až 8 let vězení.

Dle vyšetřování bylo signalizační zařízení v době nehody v provozu. Policisté tak obvinili řidiče autobusu z obecného ohrožení z nedbalosti. Za obecné ohrožení se považuje čin při kterém osoba vydá ostatní v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví. Nyní řidiči hrozí až osm let ve vězení.

 

Událost se stala v neděli krátce před tři čtvrtě na sedm ráno na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku. Autobus vjel na koleje ve chvíli, kdy v místě projížděl osobní vlak.

 

Dle svědectví jednoho z cestujících řidič autobusu vůbec nebrzdil, i když byl přejezd vybaven světelnou signalizací. Vlak po střetu vykolejil. Náraz byl tak silný, že dokonce vymrštil jednu ze sedaček z autobusu ven.

 

Podle informací policie z nehody hůře vyvázli právě cestující příměstského autobusu. Na místě musely zasahovat všechny složky Integrovaného záchranného systému.

 

"Vlak byl po nárazu odmrštěn mimo trať a autobus skončil na kolejích. Povolán byl i záchranářský vrtulník." popsala situaci policejní mluvčí Michaela Richterová.


Podívejte se na reportáž z místa nehody:

jh TN.cz