smutná zpráva

Při nehodě zemřeli tři lidé. Policie už ví, kdo chyboval

Téma:

Při tragické dopravní nehodě u obce Dub nad Moravou zemřeli ve čtvrtek tři lidé a dalších pět osob utrpělo zranění. Podle policie nehodu zavinil jeden z řidičů.

"Za nehodou zřejmě stojí chybné předjíždění jednoho ze zúčastněných vozidel. Co bylo její přesnou příčinou, stejně jako to, co nehodě předcházelo a celý její průběh, je nadále v šetření,"  řekl komisař Libor Hejtman.

 

Policie si vyžádala znalecké posudky. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Dle trestního zákoníku hrozí za uvedený přečin trest odnětí svobody na jeden rok až šest let," dodal.

 

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek krátce před půl šestou mezi obcemi Charváty a Dub nad Moravou. "Na místě jsme zjistili, že se jedná o srážku čtyř aut - dvou osobních a dvou nákladních," řekl ve čtvrtek TN.cz policejní mluvčí.

 

 

"Ve vozech cestovalo celkem 9 lidí, 8 cestujících utrpělo zranění. Tři z nich na místě zemřeli," popsal tragickou bilanci mluvčí. Pět lidí bylo přepraveno do nemocnice. Na místě zasahovali hasiči. Silnice byla po nehodě zcela uzavřená, objízdná trasa vedla přes Tučapy a Bolelouc.

Související témata:
mik TN.cz