Jihomoravský kraj

Na Hodonínsku při srážce osobního auta s náklaďákem zemřeli dva lidé

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
16.9. 2020 8:19
Téma:

Na silnici mezi obcemi Strážnice a Vnorovy na Hodonínsku se srazilo osobní auto s nákladním. Při tragické nehodě zemřeli dva lidé a další se zranil. Ve vážném stavu ho odvezl vrtulník. Silnice je v místě nehody uzavřená.

"Řidič Škody Fabie jel směrem na Strážnici a podle doposud zjištěných informací při projíždění zatáčkou vyjel do protisměrného jízdního pruhu. Za středovou čárou došlo ke střetu s protijedoucím kamionem převážejícím klády," popsal policejní mluvčí Petr Zámečník.

 

Ke srážce podle informací policie došlo ve strážnické ulici Veselská. Prudký náraz podle informací hasičů vymrštil osobní auto mimo silnici. Cestovali v něm tři lidé ve věku 82, 55 a 66 let. Dva z nich při srážce zemřeli. Třetího člena posádky, 66letého muže, dopravil do nemocnice vrtulník. Jeho stav je vážný.

 

 

"Dvě osoby zemřely ještě před příjezdem našich posádek a jeden pacient byl ošetřen a na řízené ventilaci v kritickém stavu letecky transportován na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně," popsala mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

 

"Došlo ke střetu nákladního a osobního vozidla. Následky nehody jsou tragické, zemřely dvě osoby, je zraněná. V současné době probíhá vyšetřování dopravní nehody," řekl Zámečník.

 

 

Silnice je aktuálně uzavřená. Jak dlouho bude úsek neprůjezdný, zatím není jasné. Objízdná trasa vede obousměrně přes Bzenec a Veselí nad Moravou.

 

Podle vyjádření mluvčího krajských hasičů Jaroslava Mikošky odklízení ještě nezačalo, čeká se na výsledky policejního vyšetřování. 

 

Neví se ani to, co bylo příčinou nehody. Řidič kamionu byl podle výsledků dechové zkoušky střízlivý a při střetu se nijak nezranil.


Při nehodě na Hodonínsku vyhasly dva lidské životy:TN.cz