Tragická nehoda u Prahy

Srážku aut nepřežili oba řidiči, jeden z vozů se roztrhl a omotal o strom

michora
Zdeněk Michora
Aktualizováno 17.10. 2019 06:35
Téma:

Čelní srážku dvou osobních aut nepřežili ve středu v noci na Praze-východ oba mladí řidiči. Spolujezdkyni transportoval v kritickém stavu vrtulník. Nehoda uzavřela o chvíli dřív i nedalekou dálnici D8, kde rovněž zasahovala záchranářská helikoptéra.

Tragická nehoda se stala po 22. hodině na silnici první třídy číslo 9 u obce Zlonín, kde je na rovném úseku kvůli nepřehlednému horizontu zákaz předjíždění.

 

Hyundai skončil po srážce s fabií s totálně rozbitým předkem mimo silnici. Řidiče vystříhali hasiči, záchranáři však o jeho život bojovali marně.

 

Škodovka dopadla ještě hůř. Ze silnice vyletěla do stromu, o který se roztrhla a zbyla z ní hromádka šrotu. Řidiči už nebylo pomoci, spolujezdkyni po vyproštění transportoval do nemocnice záchranářský vrtulník. Její stav je podle prvních informací kritický. Věk účastníků nehody je 19 až 24 let.

 

GALERIE: Tragická nehoda u Prahy

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Trosky fabie už se ani nedají nazvat automobilem

 

Okolnosti nehody prověřují policisté. Hlavní silnice z Prahy na Mělník zůstala několik hodin uzavřená.

 

Vrtulník letěl i na dálnici D8

Zhruba o půl hodiny dříve uzavřela srážka dvou aut nedaleko odtud na třetím kilometru dálnici D8. Volkswagen s německou značkou narazil v plné rychlosti do odstavené Alfy Romeo. Ta stála v levém rychlém pruhu po nárazu do svodidel.

 

GALERIE: Nehoda na dálnici D8

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Náraz odhodil stojící auto asi osmdesát metrů dopředu

 

Jeden ze svědků uvedl, že alfě vjel do cesty předjíždějící kamion. Posádka z odřeného auta vystoupila, ve výstražných vestách dala před auto trojúhelník a varovala přijíždějící řidiče.

 

Volkswagen jako jediný nedobrzdil a stojící prázdné auto smetl. Odhodil ho asi osmdesát metrů dopředu. Nepozornou šoférku museli vyprostit hasiči a záchranáři ji převezli do nemocnice sanitkou. Pro vážněji zraněného spolujezdce přiletěl vrtulník.

 

 

Dálnice byla po dobu vyšetřování a odklízení následků nehody uzavřená, místo se však dalo projet přilehlou benzinkou.

 

TN.cz