Tragická nehoda

Srážku aut v Praze zavinila opilá řidička. Zemřel při ní mladý policista

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 5. 7. 2020
Téma:

K vážné dopravní nehodě došlo v neděli na pražské ulici 5. května. Srazila se tam dvě osobní auta, přičemž jedno z nich bylo policejní. Žena za volantem druhého vozu opilá. Při tragické srážce zemřel jeden z policistů.

"Je to smutný týden pro policii. Dnes vyhasl život dalšího policisty, tentokrát vinou opilé řidičky, která zavinila dopravní nehodu, při níž zemřel 32letý policista. Pro někoho, kdo usedne za volant s více než 2 promilemi, nemám žádné pochopení. Hlubokou soustrast rodině," napsal na twitter policejní prezident Jan Švejdar.

 

Auta se srazila zhruba v půl osmé večer v ulici 5. května. Ve služebním autě, do kterého žena nabourala, v tu dobu seděli policisté z Moravskoslezského kraje. Vypomáhali pražským kolegům. Jeden z nich vážným zraněním na místě podlehl. Jeho dva těžce zraněné kolegy odvezla sanitka.

 

 

"Řidička, 81. ročník, byla zadržena, omezena na osobní svobodě a přivezena na policejní služebnu, kde s ní probíhají úkony trestního řízení," řekla TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

 

Podle Siřišťové není vyloučeno, že 39letá řidička bude obviněna ještě z dalších trestných činů. Na rozdíl od policistů si ze srážky odnesla jen lehká zranění.

 

Hlavní dopravní tepna ve směru na Brno tak byla kvůli vyšetřování a likvidaci následků nehody na několik hodin uzavřena. Podle informací policie byl neprůjezdný celý úsek ve směru na Brno, a to od sjezdu z Jižní spojky po obchodní centrum Chodov.

 

GALERIE: Tragická nehoda v Praze skončila smrtí policisty

1
/
6
Zdroj: AKTU.cz
Tragická nehoda v Praze skončila smrtí policisty - 2

TN.cz