Chybějící výpověď

Srážku vlaku s lokomotivou zřejmě zavinil člověk. Strojvedoucí mlčí

David Pik
David Pik
12.8. 2020 13:56
Téma:

Je velmi pravděpodobné, že za úterní železniční nehodou v Jihlavě, kdy nákladní vlak naboural odstavenou lokomotivu, stojí lidská chyba. Vyplývá to z dosavadního vyšetřování. Strojvedoucí zatím odmítl vypovídat.

Jasné je, že nákladní vlak projel navěstím "Stůj" a vyšetřovatelé už prakticky vyloučili technickou závadu na lokomotivě.

 

"Budeme samozřejmě prověřovat nejen to, jak strojvedoucí řídil tento vlak, ale i postupy před samotnou jízdou," řekl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

 

Strojvedoucí buď návěstidlo přehlédl, nebo si před jízdou dostatečně nezkontroloval, zda má zapojené a funkční všechny brzdné systémy. Z lokomotivy pak před nárazem stihl vyskočit.

 

 

Podle informací TV Nova se zatím odmítl k případu vyjádřit i vyšetřovatelům Drážní inspekce, Správy železnic i policie. Dobře zná jejich postupy při práci.

 

Sám totiž kromě řízení lokomotiv pracuje jako vyšetřovatel železničních událostí pro České dráhy. Vyšetřování nehody tak bude komplikovanější a může se prodloužit.

 

 

Úterní železniční nehoda stále ještě částečně omezuje provoz mezi Jihlavou a Brnem. Dělníci ještě opravují poničenou trať. Poničenou lokomotivu z nákladního vlaku se podařilo dostat na koleje až pozdě večer.

 

Škoda na obou poničených lokomotivách a železniční trati se vyšplhala na téměř 8 milionů korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kvo TN.cz