zahraničí

Srbsko začne lidem platit za očkování, dostanou skoro šest stovek

Očkování - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Jan Houška
Jan Houška
6.5. 2021 20:26
Téma:

Srbska vláda začne vyplácet odměny lidem, kteří se nechají do konce května naočkovat minimálně jednou dávkou vakcíny. Každý, kdo se nechá naočkovat, dostane zhruba 600 korun. Vláda tak chce podpořit zájem o očkování.

Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl, že stát nabídne peníze obyvatelům, kteří se nechali naočkovat vakcínou proti covidu-19. Země tak chce podpořit u lidí zájem o očkování. "Chceme odměnit zodpovědné,“ řekl Vučić.


Srbsko odmění všechny lidi, kteří se nechali nebo nechají naočkovat do konce května. Stát donedávna vedl v rychlosti očkování na Balkánském poloostrově, ale zájem obyvatel o očkování v posledních týdnech opadl, informuje agentura Anadolu.

 


Vláda informovala, že každému naočkovanému zaplatí 3 000 denárů, což je zhruba 600 korun. "Nechceme diskriminovat ty, kteří se rozhodli nenaočkovat, zároveň ale chceme odměnit lidi, co se naočkovat nechali a prokázali tak svou zodpovědnost vůči ostatním," dodal Vučić.

 

Anketa

Mělo by se podle vás proplácet očkování i u nás?

Hlasovalo 87 lidí.


Ze sedmi milionové populace Srbka už dostalo očkování 1,3 milionů obyvatel. Celkově se v zemi koronavirem nakazilo přes 600 tisíc lidí a 6,4 tisíc jich nemoci podlehlo.

 

Covid už se šíří i na Mount Everestu, očkování ve světě se zrychluje. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz