hromadné nehody

Srbskou dálnici zahalila mlha, při nehodách zemřelo 6 lidí! VIDEO

Téma:

Při dvou strašlivých nehodách se na hlavní srbské dálnici zabilo celkem šest lidí, dalších 27 se zranilo. Na vině je podle policie nejspíš hustá mlha, řidiči hovoří o bílé stěně, do které najednou vjeli, když ale zastavili, začalo bourat jedno auto do druhého.

V úterý ráno zahalila hlavní srbskou dálnici velmi hustá mlha, kvůli které se na hlavním tahu v obou směrech srazilo větší množství aut. Tragické nehody stály život šest lidí, dalších 27 skončilo v nemocnici, uvádí agentura APTN.

 

"Byla to katastrofa. Jel jsem z Nis normální rychlostí, bylo trochu mlhavo. Najednou, když jsem míjel řeku Moravu, bylo to jako kdybych projel stěnou. Nebylo nic vidět. Byla taková mlha, že jsem musel začít brzdit," popisuje jeden z řidičů, který ještě zvládl zastavit před stojícím kamionem.

 

"Zastavil jsem a vypnul jsem motor kamionu. Vystoupil jsem, pak ale začala auta bourat jedno do druhého," doplnil řidič, podle kterého se následně strhl naprostý chaos. Několik lidí zůstalo uvězněno ve vozidlech, museli je vyprostit hasiči.

 

 

Nehody se staly v obou směrech dálnice spojující sever s jihem přibližně 110 kilometrů jihovýchodně od Bělehradu. Doprava kvůli záchranným operacím byla zastavena v obou směrech.
 

Související témata:
klma TN.cz