tragédie u nitry

Srdcervoucí báseň vzpomíná na oběti nehody: "Mami, prosím neplač"!

Zničený autobus po nehodě u Nitry
Zdroj: Policie SR
Z autobusu po nehodě skoro nic nezůstalo
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 20.11. 2019 18:40
Téma:

Slovensko si stále připomíná tragédii, která se stala přesně před týdnem poblíž Nitry. Při srážce autobusu s nákladním autem zemřelo dvanáct lidí, z toho pět nezletilých. Většina z nich pocházela z obce Kolíňany. Tam se také lidé sešli během několika dní na pohřbech i zádušní mši svaté. Na sociální síti obec zveřejnila také báseň, která byla věnovaná obětem. Toto gesto všechny velmi dojalo.

Na veřejné nástěnce i na sociální síti slovenské obce Kolíňany se dva dny po tragické nehodě objevily jména všech obětí. Pocházely nejen z Kolíňan, ale také z Jelence. Ten se nachází jen pár kilometrů dál. Od soboty do úterý se rodiny i obyvatelé obcí mohli přijít rozloučit se všemi zesnulými.

 

Hned první den byla pochována jednadvacetiletá Mariana a šestnáctiletý Alex. O den později pak sedmapadesátiletá Alena a sedmdesátiletá Barbora. Za oběti se konaly také zádušní mše, kam dorazily stovky lidí.

 

Vedle seznamu jmen se na nástěnce objevila také dojemná báseň. Tu obec zveřejnila i na svém facebooku. A po přečtení ani jedno oko nezůstalo suché. "Velmi krásná a citlivá slova…Tečou mi slzy po tváři, když to čtu," napsala v komentářích u básně paní Erika.

 

"I můj syn se mnou takto mluví i jako hvězdička. Už přes třináct let…a proto přeji hodně sil rodičům dětí…Bude to hodně těžké, ale je potřeba si s nimi hodně povídat. Oni vás uslyší..," přidala se i paní Janka.

 

 

Báseň věnovaná obětem nehody:

Mami, prosím neplač,
už mě nic nebolí.
Je mi jen trochu zima,
jelikož mě už neobjímáš.


Mami odpusť mi, prosím,
jestli jsem tě někdy ranil.
Věř mi, nebylo to naschvál,
víš, že tebe mám nejraději.


Mami, řekni tátovi,
že mu za všechno děkuji,
za všechny jeho dobré rady,
proto jsem lepší člověk.


Mami, tati, nesmutněte víc,
navždy tu budu s vámi.
A večer, když se podíváte na oblohu,
budu to, co jsem vždy byl,

vaše malá hvězdička.


Originál si můžete přečíst zde:

 

Tragická nehoda se stala 13. listopadu. Tehdy nákladní auto narazilo do boku autobusu. Řidič už bohužel nestihl srážce zabránit. Ten den zemřelo sedm dospělých a pět nezletilých. Nejmladší Natálii bylo patnáct let. V nemocnici také stále bojuje stejně starý Sebastian. Je v umělém spánku a jeho stav je kritický. 

 

Podívejte se na reportáž o nehodě s expertem:

Související témata:
TN.cz