příběh sirotků

Srdceryvný okamžik: Sourozenci se setkali poprvé od smrti rodičů

Sourozenci po nehodě
Zdroj: facebook
Setkání sourozenců poprvé od smrti rodičů
Téma:

Sociální sítě obletěla fotografie dvou sourozenců, kteří při nešťastné havárii přišli o oba rodiče. Děti tou dobou byly ve voze s nimi, na rozdíl od maminky s tatínkem ale přežily. Na několik dlouhých dnů se však musely odloučit, opět se setkaly zhruba až po třech týdnech.

Příběh sirotků trhá srdce. Angele je osm let, její bratr Zachary je o tři roky mladší. Spolu s dalšími dvěma mladšími sourozenci se z nich začátkem dubna stali sirotci. Jejich rodiče spolu s nejmladším sourozencem totiž přišli o život při dopravní nehodě, když se vraceli z kostela, informuje BBC.

 

Čtyři děti nehodu přežily, potřebovaly ale delší čas na zotavení, a tak se neviděly. Jejich teta Tereza na sociální síti zveřejnila fotografii z jejich prvního setkání po nehodě. "Bylo to to nejdojemnější, co jsem kdy viděla," řekla později novinářům.

 

 

Sourozenci od sebe byli dlouho oddělení a museli chodit na rehabilitační cvičení. Čeká je ale ještě dlouhá cesta za úplným uzdravením, třeba Zachary totiž nechce příliš jíst. "Má velké bolesti. Terapeuti však zjistili, že ve společnosti jiných dětí je mu lépe," prozradila teta.

 

 

A ani Wyatt na tom po nehodě nebyl po zdravotní stránce příliš dobře. Měl paralyzovanou levou část těla, teď už alespoň dokáže zvednout ruku nad hlavu. "Dokáže chodit, nemá ale ještě balanc. Myslí si, že může utíkat, ve skutečnosti to ještě nedokáže," dodala příbuzná.

 

Teresa se rozhodla udělat pro děti vše, co bude v jejích silách. Na facebookové stránce dokonce založila finanční sbírku. Doposud se jí podařilo vybrat v přepočtu více než 4,5 milionu korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Maminka zveřejnila video, na kterém její miminko bojuje o život! Proč to udělala?
TO JE SLADKÉ: Velký bráška vítá v porodnici miminko. Jeho úsměv vás rozpláče

Související témata:
lud TN.cz