GALERIE Bezpachová záchrana

Srnčata spadla do hluboké skruže. Matka je volala, pomohli až hasiči

Záchrana srnčat ze skruže - 5
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Mladé srnečky spadly do hluboké skruže
Téma:

Dvě mladé srnky spadly ve Slezské Ostravě do kanálové skruže u bývalého dolu Petr Bezruč. Maminka na ně volala, nedokázala je ale zachránit. To se naštěstí povedlo hasičům, kteří srnky vysvobodili bezpachově.

Hasiči vyjížděli ke dvěma mladým srnkám, které spadly do čtyři metrů hluboké kanálové skruže nedaleko bývalého černouhelného dolu Terezie (Petr Bezruč), v sobotu večer. Skruž byla sice suchá, mláďata se z ní ale nedokázala dostat.

 

Když hasiči dorazili, slyšeli srnčí maminku, jak na své potomky úpěnlivě volá. Blíž ke skruži se ale neodvážila. Hasiči si připravili nastavovací žebřík a oblékli si zdravotnické rukavice. Sehnali také čisté prostěradlo, aby zanechali co nejmenší pachovou stopu.

 

 

Srnečky zachránili hasiči během deseti minut, byly v pořádku. "Vypuštění zachráněných srneček do volné přírody kolem půl sedmé večerní, tedy ještě za světla, bylo rychlé až překotné, oba malí tvorové přitom viditelně neutrpěli žádná zranění," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Hasiči odvedli svou práci na výbornou, srnčí maminka mláďata nezavrhla a všichni tři se spolu vydali hlouběji do lesa nedaleko kouřící haldy Ema.

 

 

GALERIE: Záchrana srnčat ze skruže

1
/
5
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Záchrana srnčat ze skruže - 5

epa TN.cz